Informacje dla kandydatów do bierzmowania

Powolnymi krokami zbliża się początek przygotowań do sakramentu bierzmowania.  Do tej pory odbyło się spotkanie z kandydatami w ramach I piątku września oraz spotkanie informacyjne w niedziele 21 września. Doszło też do spotkania z rodzicami kandydatów w niedziele 17 września. Przed nami najbliższe wydarzenia, czyli udział w pierwszym piątku miesiąca października (tj. 3 października na Mszy św. o godz. 16.00, spowiedź od 15.30) oraz oficjalne przyjęcie do kandydatury do sakramentu bierzmowania  (tj. 5 października na Mszy św. o godz. 18.00). W niedziele, osoby chętne do przyjęcia sakramentu bierzmowania złożą na ręce ks. Proboszcza wypełnione i podpisane deklaracje, które były rozdawane na spotkaniu informacyjnym (kto jeszcze nie ma, ten może odebrać w kancelarii parafialnej). Tym samym staną się oficjalnie kandydatami do sakramentu bierzmowania Parafii pw. Najświetszego Serca Jezusowego (dokładniejsze informacje można uzyskać na stronie kandydatów do bierzmowania: bierzmowani2015.blogspot.com).

P.S. Poniżej można zobaczyć zdjęcie bierzmowanych z 2014 roku oraz przeczytać świadectwo osoby, która przygotowywała się do bierzmowania:

IMG_0065

Czas przygotowań do bierzmowania był dla mnie przełomem w życiu. Był to okres wielu zmian na lepsze. Zanim zaczęłam budować relację z Bogiem sięgałam po narkotyki, paliłam papierosy, nie stroniłam od alkoholu, miałam złe towarzystwo. Kiedy myślałam, że zmierzam ku wolności, zmierzałam ku największemu zniewoleniu. Z czasem byłam coraz bardziej nieszczęśliwa i nie wiedziałam jak z tym wszystkim skończyć. Brnęłam w to dalej i było coraz gorzej, z bezpodstawnej złości zaczynałam nagle płakać, wpadałam w amok, okaleczałam się. Do bierzmowania chciałam pójść, żeby mieć to z głowy. Do spotkań byłam negatywnie nastawiona, uważałam to za stratę czasu, lecz z każdym następnym katechezy coraz bardziej do mnie trafiały. Zaczynałam się zastanawiać nad zmianą życia, ale miałam chęci i odwagę tylko podczas spotkań, gdy wychodziłam stamtąd wracał strach. Bardzo bałam się, że nie poradzę sobie bez używek. Wszystko zmieniło się podczas Weekendu Alfa. Poczułam Ducha Świętego, to było cudowne uczucie, nie do opisania. Nabrałam siły i odwagi na zmianę. Rzuciłam papierosy, nie piję alkoholu, nie biorę narkotyków, zaczęłam chodzić do kościoła, zmieniłam towarzystwo i priorytety. Stałam się szczęśliwym człowiekiem. Moja przygoda z Panem Bogiem napewno nie zakończy się wraz z przyjęciem sakramentu bierzmowania. Chwała Panu!

Bierzmowana

Ten wpis został opublikowany w kategorii Parafia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.