Relacje z Kursów Szkoły Nowej Ewangelizacji

Świadectwa z kursów prowadzonych przez Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Marka

W dniach 18-21.09 w par. Najświętszego Serca Jezusowego odbyły się rekolekcje  o modlitwie, noszące nazwę Kurs Daniel. Ponad 40 uczestników przez cztery dni trwało na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. A oto kilka świadectw:

Pan Bóg mocno pokazał mi jak ważna jest modlitwa w moim życiu. Czas kursu był pięknym darem od Jezusa, który mi powiedział, że zależy Mu na codziennej rozmowie, zapatrzeniu w Jego Twarz. Udało nam się z żoną  rozpocząć wspólną modlitwę uwielbienia w domu. Jest to początek nowej relacji, świadomej i dojrzałej modlitwy. Arek 39 lat

Wcześniej modliłam się dużo, ale pierwszy raz była to prawdziwa rozmowa z żywym Bogiem. Rozmawiałam z Osobą. Poczułam się tak ubogacona. Poznałam smak modlitwy. Już w niedzielę rano chciałam wszystkich uściskać.  Chwała za to, że mogę obcować z Bogiem w takiej bliskości i jedności. Pragnę wykrzyczeć to do wszystkich ludzi. Chwała Panu.

W dniach 26-27.09 w par. Najświętszego Serca Jezusowego miały miejsce rekolekcje dla młodzieży. Wzięło w nich udział 25 osób, które pragnęły pogłębić swoją relację z Bogiem i z innymi ludźmi. A oto kilka świadectw:

Największym moim przeżyciem była adoracja Najświętszego Sakramentu, gdzie mogłam się wyciszyć i posłuchać Jezusa. Wzruszyły mnie także słowa z listu, który otrzymałam na tym kursie. Chwała Panu.

Ważnym momentem tego kursu było dla mnie odnalezienie nowego celu mego życia, aby teraz szukać drogi razem z Jezusem. Na kursie poznałem wielu nowych ludzi.

Zobaczyłam, że trzeba przebaczać. Myślę, że mam teraz na to odwagę. Podczas wyświetlanego filmu zrozumiałam, że największym problemem jest w to, że czasami trudno mi jest uwierzyć w swe siły.

DSCF5220DSCF5227

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.