Biesiada Patriotyczna- Zapowiedź

12063872_1623824931211869_9080349158278003990_n11059755_1623824947878534_5361365429249051898_n

08.11.2015 w Ośrodku odbędzie się IV Biesiada Patriotyczna z okazji Święta Odzyskania Niepodległości organizowana przez Ośrodek nr 1 „Teatr”. Celem Biesiady jest wspólne świętowanie, integracja środowiska parafialnego oraz wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży.

Biesiada jest formą obchodów Święta Niepodległości. Składa się z dwóch części: artystycznej oraz biesiadnej. Co roku podczas imprezy prezentowane są w formie inscenizacji wybitne dzieła literatury polskiej. Tym razem pragniemy wystawić fragmenty dzieła Henryka Sienkiewicza pt. „Krzyżacy”. Obecnie trwają intensywne przygotowania, w które zaangażowało się wielu ludzi. W samej inscenizacji „Krzyżaków” weźmie udział około 40 aktorów. Wśród nich są wychowankowie, głównie z grupy gimnazjalnej – Teatr Akademii Młodzieżowej, wolontariusze oraz wychowawcy z Ośrodka nr 1, rodzice, Instruktorzy Akademii Młodzieżowej, pracownicy naszej Fundacji, członkowie Akademii Aktywnego Seniora i Wspólnoty Domowy Kościół oraz parafianie i goście spoza parafii.
W przedstawieniu zobaczymy sceny pojedynków, a także taniec z XV w. Kostiumy do spektaklu przygotowują wolontariusze i członkinie Akademii Aktywnego Seniora.                 O poczęstunek i obsługę gości zatroszczą się dziewczynki z grupy „Kuchcikowo” z Ośrodka nr 1. Rekwizytami zajęli się chłopcy ze spółki Wędrowcy.

Forma obchodów, jaką jest biesiada ma wiele walorów: jednoczy środowisko parafialne, budując jedność i ducha wspólnoty, rozwija świadomość narodową, uczy szacunku do tradycji i kultury polskiej uczy organizowania się wokół ważnych wartości i celów, kształtuje postawę patriotyzmu i aktywności. Ma bezcenne wartości wychowawcze szczególnie dla młodego pokolenia.
IV Biesiada Patriotyczna odbędzie się już w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w dużej sali Domu Parafialnego przy Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie przy ul. Kunickiego 128. Serdecznie zapraszamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Świetlica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.