Kurs Alpha – pierwsze spotkanie 27 lutego 2017 r.

Przed nami kolejna, druga już w tym roku edycja kursu Alpha.

Jeden z uczestników poprzedniej edycji tak podsumował ten kurs:

„Kursy generalnie oferują wiedzę, umiejętności, certyfikaty. Alpha daje życie, radość, spokój i pokój, wiarę w sens absolutnego oddania i zawierzenia – to daje Alpha. Czy trzeba więcej? Czy można więcej? Chwała Panu!”

To kurs dla każdego! Przyjdź, jeśli jesteś poszukujący, wątpiący, niewierzący, poszukujesz odpowiedzi na pytania dotyczące istnienia Boga, sensu życia, cierpienia itp. lub też pragniesz pogłębić swoją relację z Jezusem.

Poniżej świadectwa uczestników kursu Alpha:

Wszystkie tematy przybliżyły mnie do Boga, jestem pewna swojego miejsca w Kościele. Nauczyłam się lepiej i owocniej nawiązywać relację z Panem Jezusem. Nauczyłam się dużo o Duchu Świętym i odczułam Jego osobiste działanie. Życie moje jest spokojniejsze, bo zawierzyłam wszystkie sprawy Panu Jezusowi. Nie umiałam tego wcześniej.

Kurs pozwolił mi na pełniejsze otwarcie się na Boga. Pogłębił wiarę i wiedzę, dzięki niemu bardziej otworzyłam się na bliźniego i zobaczyłam w swoim bracie Jezusa. Uświadomił mi moje miejsce i moją rolę w rodzinie.

Pogłębiłam swoją wiedzę o Chrystusie. Przekonałam mojego męża, aby przyjechał i zobaczył, gdzie co poniedziałek wybywam z domu. Bardziej otwarcie mogę rozmawiać o Bogu z innymi. Zawierzyłam siebie i swoją rodzinę Chrystusowi, jesteśmy bardziej cierpliwi i spokojniejsi.

We własnej rodzinie nie zostałam otoczona taką troską, miłością i modlitwą jak w tej Wspólnocie. Niech Wam św. Rodzina z Nazaretu błogosławi.

Dowiedziałam się wielu rzeczy, o których jeszcze nie wiedziałam, np., że Biblia jest najbardziej sprzedawaną książką na świecie. Świadectwa osób były bardzo umacniające. Czuję, że teraz – mimo, że nie wiem jeszcze wiele o Biblii, Bogu mogę o Nim mówić innym, wiem, że to Duch Święty będzie mnie prowadził.

Poznałam Wspólnotę, wspaniałych ludzi i chciałabym wejść w środowisko tych ludzi i życie Kościoła.

Kurs Alpha pozwolił mi na nowo zbliżyć się do Boga. Teraz łatwiej jest mi modlić się i czerpię z modlitwy więcej pokoju. Nauczyłem się pełniej wielbić Boga i poznałem moc modlitwy uwielbienia. Na nowo odkryłem obecność Ducha świętego w sobie i bliźnich.

Pierwsze spotkanie: 27 lutego 2017 r., godz. 18.30

Miejsce: parafia NSJ w Lublinie

Zapisy: Agnieszka, nr tel. 730 888 860

Przyjdź, serdecznie zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.