Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2017

1. Dzisiaj III Niedziela Wielskiego Postu. Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejny Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  2. Rekolekcje wielkopostne, rozpoczną się 2 kwietnia, poprowadzi je ks. Maciej Warowny misjonarz z Francji. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Program jest na stronie parafii, w gablocie i w liście do parafian.
  3. Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu listu z programem rekolekcji i liturgii świątecznej. Pragniemy, aby dotarł do każdego domu. Serdecznie proszę o pomoc w jego dostarczeniu. Osoby chętne zapraszam po Mszy św. do kancelarii.
  4. Nabożeństwa wielkopostne. Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę – 6.30. Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, dla dzieci – 30. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Jutro uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przeniesiona z dnia dzisiejszego. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy mężczyzn, których patronem jest św. Józef.
  6. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu zachęcamy do podjęcia lub odnowienia duchowej adopcji dziecka poczętego. W uroczysty sposób dokonamy tego na Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Legion Maryi zaprasza członków czynnych i wspierających na Acies w sobotę Msza św. o godz. 10.00.
  8. Zapraszamy na katechezy przygotowujące narzeczonych do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Pierwsze spotkanie dziś o godz. 17.00.
  9. Przypominamy, że w nocy z soboty 25 marca, na niedzielę 26 marca przechodzimy na czas letni, czyli wstajemy godzinę wcześniej.
  10. W najbliższy piątek 24.03 wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę edk.pielgrzymka.lublin.pl
  11. Za tydzień Ośrodek nr 1 Teatr zaprasza po Mszy św. o 11.30 na kawiarenkę z warsztatami plastycznymi o tematyce wielkanocnej.
  12. Działająca przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim organizacja AIESEC poszukuje rodzin chętnych do przyjęcia w swoim domu wolontariuszy z całego świata m.in z Brazylii, Meksyku czy Indii i dzieleniu się nimi polską kulturą. Wolontariusze przyjeżdżają do Lublina, by przeprowadzać warsztaty kulturowe z dziećmi w placówkach oświatowych. Koordynatorka projektu Klaudia Ceglarz tel. 606 978 531. Więcej informacji na stronie aiesec.pl
  13. W domu rekolekcyjnym w Dąbrowicy będą rekolekcje dla bezdomnych. Potrzebne są ubrania i buty męskie. Można je przynosić przez cały tydzień do świetlicy.
  14. Szkoła Podstawowa nr 40 zaprasza rodziców i dzieci na Dzień Otwarty 22 marca od 17.00. Szczegóły na plakacie.