Ogłoszenia duszpasterskie 02.04.2017

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, prowadzi je Ks. Maciej Warowny misjonarz z Francji. Serdecznie witamy w naszej Parafii. Program rekolekcji jest dostępny w liście do parafian, na stronie internetowej i na plakatach. List można otrzymać w zakrystii. Zapraszamy do słuchania słowa bożego oraz do spowiedzi w czasie rekolekcji. Ofiary, które w środę złożymy na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ks. Rekolekcjonisty.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W tym tygodniu we czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego; w piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od 15.30, Msza św. o godz. 16.00, od 17.30 spowiedź dla wszystkich.
  4. Spowiedź wielkanocna dla chorych w domach, w sobotę 8 kwietnia, od godz. 9.00, zapisy w zakrystii i w kancelarii. Osoby, które chcą przygotować na święta, paczki dla potrzebujących, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Mszę św. o godz. 11.30 rozpoczniemy powitaniem Jezusa, który przyjedzie na osiołku i procesją dzieci z palmami.
  6. Zakończyliśmy malowanie kościoła oraz szlifowanie posadzki. Pozostały drobne poprawki. Trwają prace w zakrystii. W planach odnawianie drzwi oraz remont i strojenie organów.
  7. Skrzynka Pomocy Wzajemnej. Dzięki pomocy parafian od stycznia przekazano: choinkę, wagę, plecak, rower, komplet mebli, komplet pościeli, ubrania oraz znaleziono pracę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc.
  8. Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na spotkania w ramach ŚDM:  7 kwietnia 18.00 – Droga Krzyżowa na Majdanku. 8 kwietnia 14.00–17.00 KUL – Forum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. 9 kwietnia 13.30 Kościół Akademicki KUL – Spotkanie z przedstawicielem chrześcijan z Syrii z Aleppo, 14.30 – Procesja z palmami do Archikatedry, 15.30 – Msza św. z Księdzem Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem
  9. Dziękuję Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 40, za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji wielkopostnych dla uczniów tej szkoły.
  10. 31 marca, po 91 latach życia i 69 latach w zakonie, odeszła do wieczności S. Blanka Leonarda Domaszewicz Misjonarka św. Rodziny. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w naszym kościele we wtorek o godz. 13.00.
  11. Dzisiaj Ośrodek nr 1 Teatr organizuje kiermasz palm. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pielgrzymkę dzieci i rodziców ze świetlicy. Harcerze prowadzą kiermasz kartek świątecznych. Od 7 do 11 kwietnia odbędzie się zbiórka makulatury jako wsparcie dla Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
  12. Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Kunickiego zaprasza dzieci i rodziców do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/18. Obowiązujący rejon obejmuje ulice: Chłodna, Czeska, Dąbrowska, Ksawerego Dunikowskiego, Dywizjonu 303, Garbarska, Kotlarska, Kajetana Koźmiana, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Władysława Kunickiego, Kwiatowa, Leśna, Łazienkowska, Jana Matejki, Franciszka Mireckiego, Morsztynów, Nadrzeczna, Nowy Rynek, Nowy Świat, Oboźna, Stanisława Orzechowskiego, Pawia, Piaskowa, Piękna, Pochyła, Próżna, Ksawerego Pruszyńskiego, Władysława Stanisława Reymonta, Skośna, Słodowa, Juliusza Słowackiego, Spacerowa, Anny Stanisławskiej, Szańcowa, Śliska, Wojenna, Wyścigowa, Franciszka Zabłockiego, Zaciszna, Stefana Żeromskiego.