Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2017

1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Główne punkty:
    • Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00.
    • Droga Krzyżowa ulicami parafii w Wielki Piątek o godz. 17.00, po drodze krzyżowej Liturgia Męki Pańskiej.
    • Najważniejsza liturgia w roku czyli Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00.
    • Wielka Niedziela – Rezurekcja 6.00, pozostałe Msze św. jak zwykle. Więcej informacji na ulotkach i plakatach.
  2. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w czasie Mszy św., w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 6.30 do 9.00 oraz godzinę przed liturgią, w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów.
  3. W Wielki Czwartek będą do nabycia chlebki „Caritas”. W Wielki Piątek i w Wielka Sobotę kancelaria będzie nieczynna. Dziewczynki, które pragną sypać kwiaty, oraz chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji rezurekcyjnej, zapraszamy na próbę jutro o godz. 17.00. W zakrystii można się zapisać na czuwanie w ciszy przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.
  4. Do niesienia krzyża na drodze krzyżowej w Wielki Piątek, zapraszamy przedstawicieli Akcji Katolickiej, Wspólnot Jordan i Galilea, Legionu Maryi, Rodziny Różańcowej, Domowego Kościoła, Kolejarzy i Rycerstwa Niepokalanej.
  5. W Wielki Piątek od 21.00 do 24.00 w kościołach śródmieścia odbędzie się Noc Konfesjonałów. Będą to następujące kościoły: Katedra, kościół ojców dominikanów, Świętego Ducha, św. Piotra, Niepokalanego Poczęcia NMP, Nawrócenia św. Pawła, Pobrygidkowski.
  6. Dziękuję Dyrekcji i Nauczycielom LO nr 6, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego i Gimnazjum nr 1 za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji wielkopostnych dla uczniów tych szkół.
  7. Nasza parafia i świetlica organizują w weekend majowy pielgrzymkę na Litwę i Łotwę. Informacje i zapisy dziś w zakrystii, (przy kancelarii) a w ciągu tygodnia w świetlicy. Są jeszcze wolne miejsca.
  8. W dniach 6-7 maja planowana jest pielgrzymka autokarowa na trasie Jasna Góra, Łagiewniki, centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach, Szydłów, Tuchów. Wyjazd 6 maja o 5.00 rano, powrót 7 maja ok. 22.00. Zapisy w Domu Parafialnym.
  9. Wspólnota Galilea organizuje biblijny Kurs Emaus w terminie od 21 do 23 kwietnia. Kurs jest skierowany dla osób które uczestniczyły już w kursie Nowe Życie. Bliższe informacje i zapisy u księdza Bogdana.
  10. Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Kunickiego, ogłasza nabór do Oddziału Przedszkolnego dla dzieci 5 i 6 letnich. Zapisy trwają do 5 maja. W dalszym ciągu trwają także zapisy do klas I oraz VII Szkoły Podstawowej nr 1. Zapraszamy rodziców do odwiedzenia Szkoły i złożenia stosownego wniosku.
  11. VI Liceum Ogólnokształcące zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi 27 kwietnia o 11.00. W programie gra terenowa z rowerem jako nagrodą, ponadto grupa rekonstrukcyjna, konie, mała kosmetyka oraz taniec.