Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2017

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia wielkiego tygodnia: wszystkim kapłanom, w tym opiekunowi służby liturgicznej ks. Waldemarowi, Panom Kazimierzowi i Waldemarowi pracującym w zakrystii, organistom: Pani Janie i Panu Aleksemu, ceremoniarzom szczególnie Panu Marcinowi Magierskiemu, S. Misjonarkom św. Rodziny, S. Nazaretankom, alumnom Mateuszowi i Piotrowi, nadzwyczajnym szafarzom komunii św., lektorom i ministrantom, chórowi parafialnemu, Legionowi Maryi, Rodzinie Różańcowej, Grupie Charytatywnej, Wspólnocie Jordan, Wspólnocie Galilea, Akcji Katolickiej, Radzie Duszpasterskiej, Rycerstwu Niepokalanej, Kolejarzom, Domowemu Kościołowi, Straży Honorowej Serca Jezusowego, scholi Boże Nutki, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, uczniom Gimnazjum nr 1, harcerkom i harcerzom oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty.
  2. Ciemnicę i Grób Pański przygotowały Panie: Iwona Wyszyńska, Katarzyna Szydłowska, Agnieszka Łysiak oraz Panowie: Marcin Magierski, Aleksy Zgierski, Mariusz Marecki. Dziękujemy.
  3. Dziękuję Pani Elżbiecie Kolasie za zorganizowanie sprzedaży Chlebków Caritas.
  4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty. Piękne kompozycje kwiatowe powstały staraniem Rodziny Różańcowej. Dziękuję Paniom: Joannie Polańskiej, Janinie Hajkowskiej, Joannie Pawusiak i Jadwidze Rasiak.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ok. 50 paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin. W tym roku pomoc tę koordynowały Panie: Kazimiera Bakalarz, Joanna Polańska, Izabela Pilipczuk. Dziękujemy
  6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę. Ofiary, które będziemy składać na tacę, przeznaczone będą na potrzeby KUL.
  7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji Parafialnego Zespołu „Caritas”. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I. Komunii św. Po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na wieczór chwały przygotowany przez Wspólnotę Jordan.
  8. Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza organizuje za tydzień kiermasz ciast z przeznaczeniem na dofinansowanie obozów harcerskich.
  9. Dziś i jutro z racji święta nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15.
  10. Od 29 kwietnia do 3 maja panowania jest pielgrzymka na Litwę i Łotwę. Informacje na stronie parafii, zapisy jutro w zakrystii, a w ciągu tygodnia w świetlicy.
  11. W dniach 6-7 maja planowana jest pielgrzymka na trasie Jasna Góra, Łagiewniki, Szydłów, Tuchów. Wyjazd 6 maja o 5.00 rano. Zapisy w Domu Parafialnym.
  12. Wspólnota Galilea organizuje Kurs Emaus. Informacje i zapisy u księdza Bogdana.
  13. Szkoła Podstawowa nr 1, zaprasza rodziców uczniów klas III i VI szkół podstawowych oraz zainteresowanych nauką w klasach I na spotkanie 19 kwietnia o godz.19.00 w Domu Parafialnym z Lubelskim Kuratorem Oświaty, radnymi Rady Miasta Lublin, dyrektorem Gimnazjum nr 1. Podobne spotkanie na temat oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się 20 kwietnia o godz.17.30 w Szkole Podstawowej nr 2.

Niech blask zmartwychwstania Chrystusa Pana rozświetli codzienność życia a pokój i błogosławieństwo niech obficie wypełnią wasze serca.

Radosnych, zdrowych i spokojnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą duszpasterze Parafii pw. Najświętszego Serca