Ogłoszenia duszpasterskie 20.08.2017

  1. Dziś XX niedziela zwykła. We wtorek wspomnienie NMP Królowej, we czwartek święto św. Bartłomieja apostoła, w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej – Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00, w sobotę wspomnienie św. Moniki.
  2. Dziś głosi słowo Boże dn Michał Myśliwiecki. Od października będzie odbywał praktykę w naszej parafii, witamy go w naszej wspólnocie i polecamy modlitwom wiernych ostatni etap formacji do kapłaństwa.
  3. Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza w dniach od 25 do 27 sierpnia do Garbowa na Spotkanie Młodych. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cdmlublin.pl oraz w biurze CDM przy ul. Filaretów 7.
  4. W sobotę o godz. 6.30, będzie sprawowana Msza św. w rocznicę śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii ks. kan. Ignacego Żyszkiewicza.
  5. Dziękujemy uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę za modlitwę w intencji parafii oraz za świadectwo żywej wiary. Dziękujemy przewodnikowi ks. Rafałowi Furtakowi, siostrom zakonnym, alumnom i wszystkim, którzy podjęli odpowiedzialne funkcje. Podziękowania kierujemy także do osób, które wspierały pielgrzymów dowożąc picie i żywność, w tym min. Parafialnemu oddziałowi Akcji Katolickiej oraz anonimowym darczyńcom. Dziękujemy też wszystkich, którzy wsparli pielgrzymów w ramach funduszu Idę z Tobą. Uczestników pielgrzymki zapraszamy za tydzień do parafii pw. Św. Jakuba Apostoła przy ul. Głuskiej na Mszę św. o godz. 17.00 i ognisko.
  6. 8 i 9 września przybędzie do nas ogólnopolska pielgrzymka ok. 1,5 tysiąca osób niewidomych. Organizatorzy proszą mieszkańców Lublina o przyjęcie pielgrzymów tzn.: zorganizowanie kolacji, jednego noclegu i śniadania dla dowolnej liczny osób. Serdecznie prosimy o pomoc dotychczas mamy zgłoszonych 6 miejsc a przewidywana liczba pielgrzymów przydzielonych do naszej parafii to ok. 40 osób. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  7. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy w sobotę 2 września, po Mszy o godz. 6.30, z placu przed Archikatedrą. Przewodnikiem będzie ks. Rafał Furtak. Zapraszamy do udziału. W zakrystii można zgłosić swój udział w pielgrzymce.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.