Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2017

1. Dziś przybył do nas ks. Piotr Kawałko proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja. Będziemy mogli pomoc w prowadzonych tam remontach.
  2. Za tydzień rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15, a 8 i 13 października, z racji procesji różańcowych, o godz. 17.00. W gablocie jest harmonogram prowadzenia nabożeństw, można jeszcze zgłaszać porwaki.
  3. Od października rozpoczynają się bezpłatne korepetycje z matematyki, chemii, historii i biologii. Numer tel. do osoby odpowiedzialnej 509613503.
  4. Są jeszcze prowadzone zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Za tydzień kandydaci na Mszy św. o godz. 16.00, uroczyście złożą swoje deklaracje. Po Mszy św. będzie dla nich spotkanie w domu parafialnym.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic odbędzie się w niedzielę 8 października.
  6. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  7. 8 października rozpoczynamy Kurs Małżeński, skierowany jest do par, niezależnie od stażu, trwających w silnych relacjach, jak i do tych, które zmagają się z trudnościami. Jego celem jest pomoc w budowaniu trwałego i zdrowego małżeństwa. Zapisy w zakrystii. Zostało jeszcze kilka miejsc.
  8. Wspólnota Jordan zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Będzie to rodzaj rekolekcji przeznaczonych dla ludzi młodych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę lub ją odnaleźć. Spotkania będą odbywały się przez 7 kolejnych niedziel po Mszy św. o godz. 18.00. Na spotkanie składa się konferencja, modlitwa i dzielenie się w mniejszych grupach. Pierwsze spotkanie w niedzielę 8 października. Seminarium jest skierowane przede wszystkim dla młodzieży, ale mile widziany będzie każdy chętny. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  9. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, prosi o poparcie, w głosowaniu do miejskiego budżetu obywatelskiego, projektu nr D-17, dotyczącego remontu szkoły podstawnej, przy ul. Narutowicza, prowadzonej przez Siostry Urszulanki.
  10. Wspólnota Galilea organizuje Kurs Nowe Życie. Informacje i zapisy u ks. Bogdana
  11. Ofiary które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  12. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na wyjazd w ramach akcji Różaniec do granic szczegóły i zapisy w zakrystii.
  13. Przypominamy, że 7 października o godz. 11.00 na Eucharystii w kościele pw. MB Różańcowej, nastąpi ogłoszenie tego kościoła sanktuarium Maryjnym.