Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2017

1. Dzisiaj Dzień Papieski. Znakiem naszej wdzięczności za osobę św. Jana Pawła II jest Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, który możemy zasilić ofiarą wrzuconą do puszki.
  2. Trwa miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. W gablocie jest grafik prowadzenia nabożeństw. Dzieci zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec. Wszystkie różańce będą umieszczone przy obrazie Matki Bożej. Jeszcze można przynosić różańce. Dyplomy i nagrody wręczymy za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30. Regulamin konkursu jest na stronie parafii.
  3. Dziś po Mszy św., o godz. 17.00 procesja różańcowa, o godz. 17.00 rozpoczyna się Kurs Małżeński. Prosimy o modlitwę za małżonków i prowadzących.
  4. Wspólnota Jordan zaprasza dziś po Mszy św. o godz. 18.00 na Seminarium Odnowy Wiary. Jutro o godz. 18.30 Kurs Alfa. Można się jeszcze dołączyć.
  5. W piątek odpust w parafii NMP Fatimskiej, w naszej parafii różaniec fatimski o godz. 17.00.
  6. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy na modlitwie o nauczycielach i wychowawcach. Także w sobotę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque,
  7. Ofiary, które za tydzień złożymy na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  8. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały. Serdecznie zapraszamy.
  9. Indywidualne ofiary złożone w ostatnim czasie na potrzeby parafii: dwie ofiary 1000zł, dwie po 500zł, jedna 400zł, jedna 300zł, dwie po 200zł, jedna 150, dwie po 100zł. Bóg zapałać wszystkim ofiarodawcom. Trwa w tej chwili remont dwoje drzwi do kościoła, zamierzamy jeszcze wykończyć przedsionek. Pod koniec miesiąca powinny być poduszki do nowych ławek. Zimą planujemy remontować kolejne drzwi wewnątrz kościoła oraz zakupić nowe klęczniki.
  10. Wczoraj 165 osób z naszej parafii było w Dorohusku w ramach akacji Różaniec do granic. Dziękujemy ks. Bogdanowi Kalinowskiemu za przewodniczenie całej grupie oraz Wspólnocie Galilea za zorganizowanie wyjazdu, wszystkim dziękuję za włączenie się w modlitwę za naszą Ojczyznę.
  11. Potrzebne są osoby chętne do pomocy przy liczeniu wiernych w niedzielę 15 X. Informacje w zakrystii.
  12. W soboty o 10.00 zapraszamy dzieci na próby scholi Boże Nutki.
  13. Od kilku lat, jesienią, kierujemy do każdej rodziny list nt. aktualnych wydarzeń w parafii. Serdecznie prosimy o pomoc w przygotowaniu listu. Zapraszamy w sobotę od 9.00. Mamy nadzieje, że w przyszłą niedzielę list będzie gotowy do roznoszenia. Serdecznie proszę też o pomoc w jego dostarczaniu.