Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2017

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Akcja Katolicka organizuje w domu parafialnym kiermasz ciast, loterię fantową, oraz zbiera ofiary na paczki dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali ciasta oraz fanty szczególnie hurtowni zabawek Elfi.
  2. Za tydzień rozpoczynamy adwent. Msze św. roratnie będą sprawowane w dni zwykłe o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy dzieci na śniadanie. Osoby chętne do pomocy w zorganizowaniu śniadań zapraszam do zakrystii. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 10 grudnia. Plan rekolekcji jest na stronie internetowej i ulotkach dostarczonych z opłatkami.
  3. Błogosławimy dziś opłatki i rozpoczynamy roznoszenie ich do domów. Serdecznie proszę o pomoc. Osoby upoważnione do roznoszenia opłatków, posiadają ulotki z planem rekolekcji i wizyty duszpasterskiej oraz opieczętowany zeszyt. Zebrane przy tej okazji ofiary, przeznaczone będą min. na remont wieży kościoła, remont i strojenie organów.
  4. Ośrodek nr 1 Teatr organizuje za tydzień kiermasz adwentowy oraz konkurs szopek bożonarodzeniowych, informacje na stronie parafii.
  5. W piątek spowiedź o 15.30 i o 17.30, dodatkowa Msza św. o godz. 16.00; w sobotę różaniec o 17.15, w zakrystii zapisy się na adorację w nocy z czwartku na piątek.
  6. Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem odbędzie się w niedzielę 3 grudnia, po Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców zainteresowanych tym spotkaniem zapraszamy do w zakrystii lub kancelarii po bliższe informacje.
  7. Podsumowanie gospodarcze roku. Dzięki ofiarom Parafian: w kościele pomalowane zostały ściany nawy głównej, zmodernizowano oświetlenie, odnowiono posadzkę, sześcioro drzwi, marmurem zostały wyłożone ściany przedsionka, granitem wejście główne, wykonano kropielnice i wycieraczkę, dwoje schodów z granitu, odnowiono figury Matki Bożej i Jezusa przed kościołem, ściany klatki schodowej kaplicy św. Antoniego, dwa kielichy mszalne i puszkę do komunii św., zakupione zostały poduszki do nowych ławek, uruchomiono nową zakrystię, w tym: wykonano nowe meble, drzwi, oświetlenie, oddzielne ogrzewanie, doprowadzono wodę i kanalizację. W domu parafialnym: wykonano docieplenie ostatniej partii dachu, balustrady na balkonach, wyremontowano dwie łazienki, wymieniono 10 drzwi. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Ważniejsze plany na przyszłość to odnowienie wieży, remont i strojenie organów, modernizacja wentylacji w kościele oraz odnowienie ogrodu i ogrodzenia oraz ustawienie figury św. Józefa. Proszę o modlitwę w tej intencji.
  8. Kino Bajka zaprasza na film Sprawa Chrystusa.
  9. Lista kandydatów do Rady Duszpasterskiej jest wywieszona w gablocie. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory. Każdy parafianin, wychodząc z kościoła będzie mógł wziąć kartę wyborczą i przez naddarcie, oddać głos na maksymalnie dwóch kandydatów. 10 grudnia ogłosimy skład nowej Rady Duszpasterskiej.