Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2017

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Roraty w dni zwykłe o godz. 6.30, przypominamy, że w adwencie druga Masza św. poranna będzie o godz. 7.15. Po roratach – we wtorki i czwartki świetlica a w piątki seniorzy – zapraszają dzieci na śniadanie. Osoby chętne do pomocy w organizowaniu śniadań w pozostałe dni, zapraszamy do zakrystii. Dziękuję Wspólnocie Galilea za wykonanie wieńca adwentowego do kościoła, a Pani Agnieszce Łysiak za wieniec do kaplicy. Dzisiaj Świetlica organizuje kiermasz adwentowy, do nabycia są min. lampiony roratnie. Dochód przeznaczony jest na kolonie dla dzieci ze świetlicy.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00, zmiana tajemnic różańcowych. Tak jak w latach poprzednich można ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Darczyńców zapraszam do zakrystii.
  3. Po Mszy św. o godz. 13.00, dzieci spotkają się ze św. Mikołajem. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom fantów i ciast szczególnie Panu Tadeuszowi Pęziołowi i hurtowni Elfi. Dzięki ofiarodawcom Członkowie Akcji Katolickiej przygotowali ponad 200 paczek.
  4. Dziś wybory do Rady Duszpasterskiej. Każdy parafianin, wychodząc z kościoła będzie mógł wziąć kartę wyborczą i przez naddarcie, oddać głosy na dwóch kandydatów. Karty wyborcze i urna są na stoliku pod chórem.
  5. We czwartek godz. 17.00 Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego.
  6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 10.00 i 18.00. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. O godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji ks. Leonarda Zaręby, naszego rodaka. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie można dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy św. o godz. 18.00 Wspólnota Jordan będzie świętowała rocznicę nadania jej imienia. We wtorek środę i czwartek o godz. 17.15, Rycerstwo Niepokalanej, będzie prowadziło różaniec. We czwartek po Mszy św. będzie krótkie spotkanie organizacyjne Rycerstwa Niepokalanej.
  7. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, będzie je prowadził Ks. dr Adam Jaszcz – Wicekanclerz Kurii Metropolitalnej, Rzecznik Prasowy Archidiecezji Lubelskiej. Plan rekolekcji jest na plakatach, stronie internetowej i ulotkach dostarczonych z opłatkami. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji.
  8. Z radością informujemy, że 10 grudnia Aluni Piotr Flis i Mateusz Mielnik przyjmą posługę akolitów. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  9. Serdecznie proszę o pomoc w roznoszeniu opłatków. Przypominamy, że osoby upoważnione przez parafię posiadają opieczętowany zeszyt oraz ulotki parafialne z planem wizyty duszpasterskiej. Bardzo nam zależy, aby program rekolekcji dotarł przed 10 grudnia. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone min. wieży kościoła i strojenie organów.
  10. Na stronie parafii znajdziemy informacje o Lubelskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.
  11. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece wigilijne Caritas.