Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2017

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je Ks. dr Adam Jaszcz, Wicekanclerz Kurii Metropolitalnej, Rzecznik Prasowy Archidiecezji Lubelskiej. Plan rekolekcji podany jest na stronie internetowej i folderach dostarczonych z opłatkami, foldery są do wzięcia w zakrystii i przy ołtarzu św. Katarzyny. Spowiedź rekolekcyjna: dzisiaj w czasie Mszy św., od jutra do środy pół godziny przed Mszą św. Ofiary, które we środę złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ks. Rekolekcjonisty.
  2. Roraty sprawowane są w dni zwykłe o godz. 6.30. Dzieci, po roratach, zapraszamy na śniadanie.
  3. Zachęcamy, aby za tydzień dzieci przyniosły do kościoła figurki Dzieciatka Jezus do szopek w domu. Na Mszy św. o godz. 11.30 uroczyście je pobłogosławimy.
  4. Trwa akcja CaritasWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy stoliku przed kościołem są do nabycia świece wigilijne.
  5. Można ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Darczyńców zapraszam do zakrystii.
  6. Przedświąteczna spowiedź osób chorych, będzie w sobotę 16 grudnia od godz. 10.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  7. Serdecznie prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków. Pozostały jeszcze ulice: Kotlarska, Kwiatowa, Mickiewicza, Orzeszkowej, Oczki, Żeleńskiego, Rejtana, Zegadłowicza, Piaskowa, Wojenna, Nowy Rynek Pawia, Reymonta, Śliska, Skośna, Chłodna, Dąbrowska, Wyścigowa, Czeska. Osoby upoważnione przez parafię do roznoszenia opłatków, posiadają opieczętowany zeszyt oraz ulotki parafialne z planem wizyty duszpasterskiej. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone min. na remont organów. Opłatki można też odebrać osobiście w zakrystii lub kancelarii.
  8. Członkami Rady Duszpasterskiej z wyboru zostali: Wojciech Kret, Sławomir Dobosz, Agnieszka Kozieł, Mirosław Ćwikła, Tadeusz Szulej, Grzegorz Kołodziej, Agnieszka Łysiak, Maria Podkowa, Janina Pawusiak, Katarzyna Wegner, Anna Zabłotni, Tadeusz Czarnota. Pełny skład Rady czyli nazwiska radnych z urzędu i z nominacji zostanie podany 17 grudnia. Protokół z wyborów jest w gablocie.
  9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 będzie się rozstrzygnięcie Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową.
  10. Za tydzień świetlica organizuje kiermasz świąteczny.
  11. 15 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ostatnia przed świętami konferencja przedchrzcielna. 24 grudnia, w Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego, nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00
  12. Prawdopodobnie 19 grudnia od godz. 9.00 będziemy montować szopkę i choinki, osoby chętne do pomocy mogą zgłaszać się do zakrystii.
  13. Dziś zbiórka ofiar do puszki: Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  14. Do Domu Kolejarza można jeszcze przynosić dary w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
  15. Na plakacie jest informacja o koncercie muzyki baroku misyjnego.