Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2017

1. Dzisiaj III niedziela Adwentu. Roraty sprawowane są o godz. 6.30, po roratach zapraszamy dzieci na śniadanie. Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, od dzisiaj do soboty o godz. 17.40, 24 XII o godz. 23.40 czyli przed Pasterką. Dziś nowenna będzie zamiast nabożeństwa różańcowego.
  2. Dziś Ośrodek nr 1 Teatr organizuje kiermasz świąteczny, są do nabycia ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i rodziców. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 błogosławimy figurki Dzieciatka Jezus do szopek w domu. Można już oglądać pokonkursową wystawę szopek.
  3. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritas. Serdecznie dziękuję za pomoc w roznoszeniu opłatków, oraz za składane przy tej okazji ofiary. Opłatki są do odebrania w zakrystii i kancelarii.
  4. Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  5. We wtorek od godz. 9.00 będziemy montować choinki i szopkę, osoby chętne do pomocy mogą zgłaszać się do zakrystii.
  6. Rada Duszpasterska kadencji 2017-2022. Członkami z wyboru są: Wojciech Kret, Sławomir Dobosz, Agnieszka Kozieł, Mirosław Ćwikła, Tadeusz Szulej, Grzegorz Kołodziej, Agnieszka Łysiak, Maria Podkowa, Janina Pawusiak, Katarzyna Wegner, Anna Zabłotni, Tadeusz Czarnota. Członkami z urzędu są: Ks. Waldemar Sądecki, ks. Bogdan Kalinowski, S. Felicja Dudzińska CSFN, Kazimierz Dudziński, Dorota Piasecka. Członkami z nominacji są: Danuta Pachcińska, Jadwiga Rasiak, Joanna Polańska, Bożena Malec. Wszystkim gratulujemy. Dziś na Mszy św. o godz. 16.00 będzie zaprzysiężenie Rady.
  7. Prosimy, aby w miarę możliwości, wszystkie sprawy kancelaryjne związane z udzieleniem sakramentów w czasie świąt, załatwić do 22 grudnia.
  8. 21 grudnia, do godz. 11.30, będzie zbiórka elektrośmieci, dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup sprzętu medycznego do Afryki.
  9. Za tydzień Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Kaplica adoracji będzie otwarta do godziny 14.00.
  10. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie się Pasterką o północy. Msze św. 25 XII tak jak w niedzielę.
  11. We czwartek 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Będziemy odwiedzać parafian od godziny 16.00 w dni robocze oraz od godziny 10.00 w soboty. W wizycie będzie nam pomagać ks. Bogdan Staszczuk, oraz dn Michał Myśliwiecki. Program wizyty, jest zamieszczony w ulotkach dostarczonych z opłatkami oraz na stronie internetowej. Ulotki są do wzięcia przy obrazie św. Katarzyny i w zakrystii. Niestety, w ulotkach pojawił się błąd. Przy dacie 27 stycznia, czyli w ostatnim dniu wizyty, powinny być podane ul: Chłodna, Bagatela, Kunickiego pozostałe numery. Za pomyłkę przepraszamy. Do części domów trafiła ulotka poprawiona, jeśli brak tej informacji, prosimy aby sprostowanie przekazać sąsiadom z tych ulic.