Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.2017

1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Wieczorem rozpoczyna się Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego, dlatego nie będzie dziś Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Kaplica adoracji będzie otwarta do godziny 14.00. Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej, w czasie której modlimy się i odczytujemy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa oraz dzielimy się opłatkiem.
  2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie się Pasterką o północy. O 23.40 zapraszamy na nowennę. Ofiary składane na tacę na pasterce, przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Msze św. 25 XII tak jak w niedzielę, 25 i 26 grudnia nie będzie nabożeństwa różańcowego.
  3. We wtorek święto św. Szczepana, Msze św. tak jak w niedzielę, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL. We środę święto św. Jana Ewangelisty, błogosławienie wina po Mszy św. o godz. 18.00. We czwartek święto św. Młodzianków.
  4. Za tydzień Uroczystość Świętej Rodziny oraz ostatni dzień roku, o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne, o 18.00 Msza św. na zakończenie roku.
  5. Serdecznie dziękuję za pomoc w roznoszeniu opłatków, oraz za składane przy tej okazji ofiary. Opłatki można jeszcze otrzymać w zakrystii. Są do nabycia w zakrystii świece wigilijne Caritas. Dziękuję członkom Wspólnoty Galilea i koordynatorce Pani Agnieszce Widomskiej za pomoc w sprzedaży świec.
  6. Dziękuję grupie charytatywnej oraz wszystkim, którzy ufundowali paczki świąteczne. Dzięki temu ponad 50 rodzin otrzymało pomoc na święta. Dziękujemy młodzieży z Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego przy ul. Wyścigowej, za pluszaki a przedszkolu na Bronowicach za słodycze na paczki dla dzieci. Dziękuję pracownikom i wolontariuszom ze świetlicy, seniorkom oraz rodzicom za zorganizowanie śniadań dla dzieci po roratach.
  7. Projektantem i głównym wykonawcą szopki jest Pan Józef Ożóg. W pracy wspierali go Mariusz Marecki, Mateusz Stachyra, Hanna Rzążewska, Marzena i Marcin Magierscy, Aleksy Zgierski. Snopki żyta ofiarowała Pani Marianna Kulbaka, maty trzcinowe Pan Mieczysław Lisik. Serdecznie dziękujemy. Dziękuję pracownikom świetlicy za zorganizowanie konkursu szopek. Szopki są do obejrzenia przy ołtarzu św. Katarzyny. Choinkę z ozdobami wykonanymi przez dzieci chodzące na roraty ubrali Hanna Rzążewska, Anna Złotkowska i Aleksy Zgierski. Dziękujemy.
  8. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Szubtarskiemu za pomoc w spowiedzi.
  9. We czwartek 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Będziemy odwiedzać parafian od godziny 16.00 w dni robocze oraz od godziny 10.00 w soboty. Program wizyty, jest zamieszczony w ulotkach oraz na stronie internetowej. Ulotki są do wzięcia przy szopce i w zakrystii. Niestety, w ulotkach pojawił się błąd. Przy dacie 27 stycznia powinny być podane ul: Chłodna, Bagatela i pozostałe numery Kunickiego. Za pomyłkę przepraszamy.
  10. 7 stycznia o 17.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapraszamy.