Ogłoszenia duszpasterskie 29.04.2018

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna, po Mszy św. o godz. 10.00 Ośrodek nr 1 Teatr zaprasza do domu parafialnego na kawiarenkę patriotyczną.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej o godz. 17.30.
  3. We czwartek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. tak jak w niedzielę. Zachęcamy, aby w tym dniu wywiesić na swoim domu flagę państwową.
  4. Także we czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem majowym; w piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od 15.30, Msza św. o godz. 16.00, od 17.30 spowiedź dla wszystkich. W zakrystii można zapisać się na adorację w kaplicy, w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca. W sobotę różaniec połączony z nabożeństwem majowym o godz. 17.15.
  5. 1 i 3 maja kancelaria będzie nieczynna.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie klas III. Szkoły Podstawowej nr 2 przyjmą pierwszą Komunię św. W tym terminie spodziewamy się większej ilości wiernych i może być trudno o miejsce siedzące, zachęcamy, aby wybrać inną godzinę Mszy św. Spodziewamy się też większej liczby samochodów, dlatego sugerujemy, aby w miarę możliwości przyjść pieszo.
  8. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 4 maja, wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  9. 3 maja planowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w domu parafialnym.
  10. W zakrystii trwają zapisy dzieci pragnących świętować 13 maja rocznicę I. Komunii św.
  11. Uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz klas II gimnazjum, 27 maja na Mszy św. o godz. 16.00 będą składać deklaracje oznaczające początek przygotowań do sakramentu bierzmowania. Deklaracje są do wzięcia w kancelarii i w zakrystii. Zapraszamy.

Przed kościołem znaleziono klucze. Do odebrania w zakrystii.