Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018

1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej, na Mszy św. o godz. 16.00 uczniowie klas VII SP oraz klas II gimnazjum, będą składać deklaracje oznaczające początek przygotowań do sakramentu bierzmowania.
  2. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.45 przy krzyżu, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kunickiego, Mickiewicza, Dunikowskiego, Herberta do krzyża na osiedlu, tam po procesji będzie sprawowana Msza św., nabożeństwo majowe będzie w czasie precesji.
  3. Prosimy Rodzinę Różańcową, Wspólnotę Galilea, Chór Parafialny i Siostry Zakonne o przygotowanie ołtarzy, w podobny sposób jak w roku ubiegłym. Dzieci, które w tym roku przyjęły I. komunię św. zapraszamy do udziału w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty, jutro o godz. 17.00. Prosimy, aby rodzice, zatroszczyli się o kwiaty do sypania. Zachęcamy, aby udekorować domy. Przypominamy też, że najwyższa cześć dla Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, to przyjęcie Go w komunii świętej. Ofiary zebrane w tę Uroczystość przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II. Przez tydzień, począwszy od piątku, o 17.30 będzie procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
  4. Od piątku zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwa czerwcowe. W zakrystii są do nabycia modlitewniki czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
  5. W tym tygodniu w piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od 15.30, Msza św. o godz. 16.00, od 17.30 spowiedź dla wszystkich, w sobotę różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym o godz.17.15. W zakrystii, można zapisywać się na adorację w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W piątek 8 czerwca przypada odpust parafialny. Nabożeństwo w intencji zmarłych będzie sprawowane we czwartek przed odpustem o godz. 16.30. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii.
  7. Parafia pw. św. Mikołaja oraz Akademia Młodzieżowa zapraszają 2 czerwca o godz. 19.00 na spotkanie z Lechem Dokowiczem inicjatorem Wielkiej Pokuty Narodowej oraz akcji „Różaniec do granic”.
  8. Dziś wspólnota Jordan prowadzi kiermasz ciast z przeznaczeniem dochodu na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje.