Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego ,,Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego zostało  stworzone z połączenia ruchu harcerskiego angielskiego generała sir Roberta Baden-Powella, który obserwując młodzież zauważył ich ogromny potencjał, z chrześcijańskimi wartościami,które na stałe do skautingu wprowadził francuski jezuita o. Jakub Sevin.

Zapraszam do poznania całej historii powstania Stowarzyszenia na podanej stronie :

Przy naszej parafii aktywnie działają dwie drużyny należące do SHK “Zawisza” FSE :

• 12 Drużyna Lubelska Św. Faustyny Kowalskiej
  • 15 Drużyna Lubelska Św. Krzysztofa

Jeśli chcesz dowiedziedzieć się czegoś więcej o naszych drużynach zapraszamy na nasze strony:

ZAPRASZAMY wszystkich w wieku od 11 do 16 lat na nasze zbiórki,które odbywają się w sobotę o godz. 10:00 i trwają mniej więcej do 14:00. W zimie organizujemy kilkudniowe zimowisko, a w wakacje 2-tygodniowy obóz w lesie. Do tego w każdą trzecią niedzielę miesiąca mamy Mszę Środowiska na której wspólnie uczestniczymy w Mszy Świętej oraz apelu.

Harcerstwo to miejsce w którym przeżywa się przygodę, poznaje prawdziwych przyjaciół, rozwija swoje zainteresowania i aktywnie spędza się czas.

Kontakt:

12 DL