Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2018

 1. Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza św. o godz. 16.00 będzie sprawowana w intencji chorych z naszej parafii. W czasie tej Mszy chorzy będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 2. W tym tygodniu, w środę popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Przypominamy, że w tym dniu, wszystkie osoby pełnoletnie do 60 roku życia, obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, złożony z potraw bezmięsnych.
 3. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. W gablocie przed kościołem jest program prowadzenia drogi krzyżowej. Jeśli są potrzebne zmiany prosimy o zgłaszanie do zakrystii. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 18 marca, poprowadzi je Ks. Prał. Sławomir Laskowski obecnie proboszcz parafii pw. MB Królowej Polski w Lublinie, wcześniej przez wiele lat misjonarz w Białorusi, przed laty wikariusz w naszej parafii. Program zostanie podany, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 5. Za tydzień Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejny Wieczór Chwały.
 6. Za tydzień przybędzie do nas Siostra ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo opowie nam o Cudownym Medaliku.
 7. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zaprasza na kurs ewangelizacyjny Nowe Życie od 23 do 25 lutego. Informacje na stronie parafii.
 8. Od 24 lutego planujemy Jerycho Różańcowe czyli 7 dni i nocy modlitwy w kaplicy św. Antoniego. W roku jubileuszu 100-lecia niepodległości chcemy modlić się w intencji Ojczyzny o jedność dla wszystkich obywateli, oraz jej rozwój i bezpieczeństwo. Nadal chcemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę przez prowadzenie jednej części różańca. Informacje i zapisy w zakrystii.
 9. Od jutra SP nr 1 rozpoczyna rekrutację do oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych, czwartych i siódmych. Dni Otwarte odbędą się 17 lutego w godz. od 11.00 do 13.00 oraz 1 marca w godz. od 16.30 do 18.30. Więcej informacji na stronie internetowej. Dzień otwarty w SP nr 2 17 lutego 10.00- 12.00.
 10. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Fundusz wschodni.
 11. Jest pomysł, aby jeśli to będzie możliwe, zorganizować autobus dowożący wiernych do kościoła trasą: zatoka przed kościołem – Kunickiego – Nowy Świat – Smoluchowskiego – Herberta – Zemborzycka – Kunickiego – zatoka przed kościołem. Jeśli są zainteresowani dowozem prosimy o zgłoszenie w zakrystii.