Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2019

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna.
 2. W piątek święto Nawiedzenia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 3. Od piątku po Mszy św. o godz. 18.00 Wspólnota Jordan zaprasza na nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Zapraszamy na nabożeństw czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.30. Wyjątkowo, 1 czerwca z racji I. soboty miesiąca, o godz. 17.00 będzie nabożeństwo ku czci NMP połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 5. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Stowarzyszenie Pierwsza Szansa organizuje za tydzień kiermasz ciast. Także za tydzień przybędzie do nas s. Dariana, Misjonarka św. Rodziny, pracująca w Kenii. Będziemy mogli wesprzeć prowadzoną przez nią działalność. W związku z tym, wyznaczoną na ten dzień, zbiórkę ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej przenosimy na 9 czerwca.
 7. Dziś Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów.
 8. Także dziś wolontariusze zbierają ofiary na pomoc dla chorego Kacpra Drzazgi.
 9. W związku z kolejną edycją Festynu Parafialnego, który jest planowany na 9 czerwca, zapraszamy osoby chętne do pomocy przy organizacji festynu na spotkanie w świetlicy we wtorek 28 maja w celu ustalenia szczegółów. inf. 505 047 422.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2019

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Przybył do nas Pan Marcin Żukowski. Od lat walczy z chorobą nowotworową. Nabywając książki, które będzie rozprowadzał przed kościołem, będziemy mogli pomóc w dalszym leczeniu.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór chwały przygotowany przez Wspólnoty Galilea i Jordan.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej o godz. 17.30. 
 4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 40 przyjmą I. Komunię św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców. 
 5. Diakonia Teatru Wspólnoty Jordan zaprasza na spektakl muzyczny pt. „W ucisku” opowiadający o losach trójki młodych, pogubionych ludzi, które splatają się z historią trzech postaci biblijnych. Zapraszamy w sobotę 25 maja na godz. 20.00 do dolnej sali domu parafialnego.
 6. Za tydzień wolontariusze będą zbierali ofiary na pomoc dla chorego Kacpra Drzazgi. Informacje o Kacprze można znaleźć na stronie internetowej https://www.siepomaga.pl/kacper-drzazga. Można też o nim przeczytać w ostatnim numerze Gościa Niedzielnego.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019

 1. Dziś IV. Niedziela Wielkanocna.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej o godz. 17.30.
 3. Jutro odpust w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. W naszej parafii różaniec fatimski połączony z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu we wtorek święto św. Macieja Apostoła, we czwartek święto św. Andrzeja Boboli patrona polski.  
 5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00, uczniowie klas IV szkół podstawowych będą przeżywały rocznicę I. Komunii św., prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców.
 6. Za tydzień przybędzie do nas Pan Marcin Żukowski. Od 10 roku życia zmaga się on z guzem mózgu, ale aktywnie działa w Kościele. Organizuje spotkania, współprowadzi  rekolekcje. Zajmuje się również sprzedażą książek o tematyce religijnej. Nabywając książki, które będzie rozprowadzał przed kościołem będziemy mogli pomóc w jego dalszym kosztownym leczeniu.

05.05.2019 Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna przeżywana w całym Kościele jako Niedziela Biblijna. Można zabrać do domu karteczki z parametrami z pisma świętego. Zachęcamy, aby w gronie rodziny spotkać się na modlitwie, przeczytać te teksty i może porozmawiać o nich.
 2. Wczoraj nasz parafianin Piotr Flis przyjął święcenia diakonatu. Dziś głosi pierwszą w życiu homilię. Gratulujemy i polecamy modlitwom wiernych ostatni etap na drodze do kapłaństwa.
 3. Jutro uroczystość św. Apostołów Filipa i Jakuba, we środę uroczystość św. Stanisława patrona Polski i archidiecezji lubelskiej.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej o godz. 17.30. 
 5. Wspólnota Galilea organizuje biblijny Kurs Emaus w terminie od 10 do 12 maja. Informacje i zapisy u księdza Bogdana.
 6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie klas III. Szkoły Podstawowej nr 2 przyjmą pierwszą Komunię św., prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.
 7. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie wielkanocne Rodziny Różańcowej.
 8. 3 maja zmarł +Zygmunt Sądecki. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00 w Bychawie. Z inicjatywy Rady Duszpasterskiej organizowany jest autokar dla zainteresowanych udziałem w pogrzebie. Zapisy w domu parafialnym przy kancelarii.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas, dziś zbiórka ofiar do puszek na rzecz tej organizacji. Dziękuję wspólnocie Galilea za pomoc w przeprowadzeniu zbiorki. Dziś odbędzie się koncert charytatywny „Polska Pomaga transmitowane o godz. 20.05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce.
 2. Dziś w naszej parafii gości ks. Mirosław Bielecki Odpowiedzialny za Ognisko Miłości w Kaliszanach. Dziękujemy za głoszone dziś słowo Boże.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Jordan i Galilea.
 4. O godz. 17.00 zapraszamy na katechezę przygotowującą narzeczonych do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.
 5. Do wtorku trwa zbiórka makulatury na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
 6. Wspólnota Galilea organizuje od 10 do 12 maja biblijny Kurs Emaus. Informacje i zapisy u księdza Bogdana.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie świąteczne Rodziny Różańcowej.
 8. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej o godz. 17.30.
 9. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem majowym
 10. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski i I. piątek miesiąca, Msze św. tak jak w niedzielę. Spowiedź w czasie Mszy św. Zachęcamy, aby wywiesić na swoim domu flagę państwową. W zakrystii można zapisać się na adorację w kaplicy, w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 11. Z radością informujemy, że alumn Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie Piotr Damian Flis 4 maja, w parafii pod wezwaniem MB Nieustającej pomocy otrzyma święcenia diakonatu. Zachcemy do modlitwy w jego intencji.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 1 i 2 maja na Jasną Górę, do Łagiewnik i opactwa w Tyńcu. Wyjazd 1 maja o godz. 5.00. Zapisy w domu parafialnym obok kancelarii.