Ogłoszenia duszpasterskie 03.10.2021

1. Dziś XXVII niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 procesja różańcowa.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Na tablicy ogłoszeń jest plan nabożeństw.
  3. Dzieci zapraszamy, aby przesłały do parafii na adres lublin-nsj@diecezja.lublin.pl  zdjęcie obrazu lub krzyża, przy którym w domu się modlą na różańcu. Zdjęcia te będą wyświetlone w czasie nabożeństw różańcowych. Można podać imiona osób, które modlą się w domu.
  4. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, we czwartek wspomnienie NMP Różańcowej.
  5. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem różańcowym.
  6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy w sobotę o godz. 9.00.
  7. Schola Boże Nutki zaprasza na próby w sobotę o godz. 10.00.
  8. Mamy dwie propozycje dla małżonków: Wspólnota Galilea organizuje Wieczorek dla małżeństw, informacje na stronie wspólnoty. Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny organizuje Kurs Małżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 17.00. Informacje na stronie internetowej. Prosimy o modlitwę za małżonków i prowadzących.
  9. Od kilku lat, jesienią, kierujemy do parafian list nt. aktualnych wydarzeń w parafii. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu listu zapraszamy w środę od godz. 9.00. Mamy nadzieję, że od przyszłej niedzieli rozpoczniemy roznoszenie listu.
  10. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  11. W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa obejmująca montaż ogniw fotowoltaicznych oraz zaprojektowanie pomp ciepła. Jest to kolejny etap termomodernizacji budynków kościoła i domu parafialnego. W tegorocznych planach jest jeszcze izolacja stropu kościoła. W przyszłym roku, jeśli będą fundusze, planowany jest montaż pomp ciepła, które umożliwią ogrzewania kościoła zimą i chłodzenie latem.
  12. 4 października zostanie poświęcony pomnik bł. Emiliana Kowcza, który był  kapłanem greckokatolickim i pełnił posługę duszpasterską w obozie na Majdanku, gdzie poniósł śmierć w 1944 roku. Uroczystości rozpocznie Msza Św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 10.00. Odsłonięcie pomnika odbędzie się o godz. 13.30.