Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2024

1. Dzisiaj XVII niedziela zwykła.
  2. Do naszej parafii przybył o. Wiesław, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. będzie można nabyć kalendarze misyjne.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza, w środę św. Ignacego Loyoli.
  4. We czwartek rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.
  5. W piątek przypada odpust Porcjunkula. Udzielany jest na zwykłych warunkach tym, którzy odwiedzą pobożnie kościół parafialny, archikatedrę lub jedną z bazylik mniejszych naszej archidiecezji, odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  6. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego. W zakrystii można zapisać się na adorację w nocy z czwartku na  piątek. W piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.00, i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o godz. 17.30. W sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 17.15.
  7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Wspólnota Galilea organizuje „Rekolekcje z Batmanem” dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat, w Szczawnicy, w terminie od 20 do 27 sierpnia. Informacje na telebimie i u ks. Bogdana. Serdecznie zapraszamy.
  9. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza w sierpniu na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Szczegóły na stronie: https://smal.lublin.pl.
  10. Spotkanie grupy numer 2 pieszej pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 31 lipca o godz. 20.00 w kaplicy Matki Bożej przy kościele Świętej Rodziny w Lublinie.
  11. Organizujemy pielgrzymkę na trasie: Troki, Wilno, Szawle, Szydłowo, Kowno, Wigry. Termin: 26-29 września. Informacje na stronie parafii. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Są jeszcze wolne miejsca.
  12. Za tydzień przybędzie do nas ks. Marek Romański, proboszcz parafii w Rybitwach. Będzie można wesprzeć remont zabytkowego kościoła w tej parafii.
  13. Dzisiaj wspiera nas ks. Daniel Koper z WSD diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Dziękujemy za pomoc.
  14. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich wspiera osoby starsze i samotne. Seniorzy, którzy chcieliby bezpłatnego wsparcia, znajdą na stoliku z prasą ulotki z numerem telefonu do koordynatora. Więcej informacji na stronie www.malibracia.org.pl.
  15. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Jendryszka, Roman Tarkowski, Małgorzata Gromadzka, Anna Zielińska, Beata Szwajgier,  Marian Grochala, Jadwiga Malczak, Danuta Czerwińska, Jadwiga Barczuk, Cecylia Liszka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.