Ogłoszenia duszpasterskie 03.06.2018

 1. Dziękujemy za słowo boże przygotowujące nas do uroczystości odpustowych, które głosi dziś Ks. Józef Maciąg.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli tegoroczną liturgię uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, Siostrom Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Panu organiście i Panu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rodzinie Różańcowej, Kolejarzom, dzieciom, Wspólnotom Galilea i Jordan, Chórowi, szafarzom nadzwyczajnym, Domowemu Kościołowi, pocztom sztandarowym, ceremoniarzowi Marcinowi Magierskiemu, oraz wszystkim kapłanom. Transport ołtarzy przeprowadzili Panowie Tadeusz Wełna, Marcin Magierski, Mariusz Marecki, Sławomir Dobosz, Krzysztof Szydłowski oraz Gerard, Mateusz i Karol Pawlukowicz. Dziękujemy. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary w obecność Jezusa pośród nas.
 3. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie o 17.30 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła, połączoną z nabożeństwem czerwcowym. We czwartek zakończenie oktawy i wigilia odpustu parafialnego. O godz. 16.30 nabożeństwo za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. O godz. 18.00 Msza św., a po niej procesja i poświęcenie wianków. Dzieci czynnie uczestniczące w procesji czeka mała niespodzianka. Zapraszamy.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafialny odpust. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik, który odczyta papieski dokument o nadaniu ks. Januszowi Bogdańskiemu godności prałata. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św.
 5. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, zbierane są składki członkowskie TP KUL.
 6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 na terenie Przedszkola Nr 3, odbędzie się Festyn Parafialny. Zapraszamy.
 7. Wspólnota Galilea organizuje Wieczorek dla małżeństw 9 czerwca o godz. 17.00 w restauracji Oranżeria przy ul. Ciepłowniczej 3A.
 8. Za tydzień będzie zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanej w wypadku Alicji Mazurek ze Wspólnoty Guadelupe.
 9. 16 czerwca Rycerstwo Niepokalanej i Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Góry Kalwarii i Niepokalanowa. Zapisy w zakrystii.
 10. Archidiecezjalny Duszpasterz Małżeństw Bezdzietnych zaprasza na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej 9 czerwca.
 11. Dziś zbiórka ofiar do puszki na świątynię Opatrzności Bożej.