Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019

  1. Dziś VIII niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu, w środę popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Przypominamy, że w tym dniu, wszystkie osoby pełnoletnie do 60 roku życia, obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, złożony z potraw bezmięsnych.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. W gablocie przed kościołem jest program prowadzenia drogi krzyżowej. Jeśli są potrzebne zmiany prosimy o zgłaszanie do zakrystii. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 7 kwietnia, poprowadzi je Ks. dr Wojciech Mleczko CR ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Zmartwychwstańców w Krakowie. Program zostanie podany, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  5. Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Metropolity Lubelskiego Ks. Abpa Stanisława Budzika ma przystąpić do święceń diakonatu Piotr Damian Flis, wychowanek Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Ktokolwiek wiedziałby o niegodnym postępowaniu wymienionego alumna, ma w sumieniu obowiązek niezwłocznie powiadomić miejscowego Księdza Proboszcza, Rektora Seminarium lub bezpośrednio Arcybiskupa Lubelskiego.
  6. Wspólnota Galilea zaprasza w dniach od 15 do 17 marca na dwa na kursy: małżeński – Zachariasz i Elżbieta w Kodniu oraz kurs Nowe Życie w parafii pw. Św. Antoniego w Lublinie. Szczegóły na stronie parafii.
  7. Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie, od 4 marca prowadzi zapisy do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych, czwartych i siódmych na przyszły rok szkolny. Zapisu należy dokonać przez stronę internetową szkoły oraz składając formularz rekrutacyjny w sekretariacie.