Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2019

1. Dzisiaj III niedziela Adwentu. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je Ks. Mirosław Bielecki opiekun Ogniska Światła i Miłości w Kaliszanach. Plan rekolekcji podany jest na stronie internetowej, w gablocie i w folderach dostarczonych z opłatkami, foldery są do wzięcia w bocznych ołtarzach. Spowiedź dziś w czasie Mszy św., od jutra do środy pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy do skorzystania w czasie rekolekcji. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji. Ofiary, które we środę złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ks. Rekolekcjonisty.
  2. Roraty sprawowane są o godz. 6.30, dzieci po roratach zapraszamy na śniadanie. Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, będzie od jutra o godz. 17.40, a 24 XII przed Pasterką o godz. 23.40.
  3. Dziś Ośrodek nr 1 Teatr organizuje Kiermasz Świąteczny, są do nabycia ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i rodziców oraz świece wigilijne Caritas.
  4. Serdecznie dziękuję za pomoc w roznoszeniu opłatków, oraz za składane przy tej okazji ofiary. Opłatki są też do odebrania w zakrystii i kancelarii.
  5. Można jeszcze ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Darczyńców zapraszamy do zakrystii.
  6. Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  7. Przedświąteczna spowiedź osób starszych i chorych, będzie w sobotę 21 grudnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  8. W sobotę 21 grudnia od godz. 8.00 planujemy montaż szopki i choinek, osoby chętne do pomocy mogą zgłaszać się do zakrystii.
  9. W sobotę 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Będziemy odwiedzać parafian od godziny 16.00 w dni robocze oraz od godziny 10.00 w soboty. Program wizyty, jest zamieszczony w ulotkach dostarczonych z opłatkami oraz na stronie internetowej. Ulotki są do wzięcia przy bocznych ołtarzach i w zakrystii.