Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020

 1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu. Przybył do nas ks. Tadeusz Fac z parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć prace budowlane przy tamtejszym kościele.
 2. Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia organizuje dziś kiermasz rękodzieła wykonanego przez osoby niepełnosprawne. Jest też możliwość rozmowy z pracownikami nt. pomocy, jaką Stowarzyszenie oferuje osobom z zaburzeniami psychicznymi.
 3. Dziś o 19.00 zakończy się Jerycho Różańcowe. Już teraz bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to duchowe dzieło. Mam nadzieję, że przyniesie ono wielkie duchowe owoce. Pamiętamy słowa Jezusa: A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę (Łk 18,7).
 4. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Rekolekcje wielkopostne poprowadzi w tym roku dwóch kapłanów: O. Jakub Kopystyński, sercanin, Duszpasterz Ruchu Sercańskiej Młodzieży oraz ks. Jan Tadyniewicz. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 6. Został przygotowany list do parafian z programem rekolekcji i liturgii świątecznej. Osoby chętne do pomocy w roznoszeniu zapraszamy po Mszy św. do kancelarii.
 7. Za tydzień Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejny Wieczór Chwały.
 8. W zakrystii prowadzimy zapisy na wyjazd 7 czerwca do Warszawy na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego.  
 9. Teatr ITP, założony z inicjatywy salezjanina ks. Mariusza Lacha, wystawi 22 marca o godz. 19.00 w naszym kościele spektakl: Misterium. Rzecz o śmierci i życiu. Serdecznie zapraszamy. Poniżej linki ze zdjęciami i film z premiery.
  https://drive.google.com/drive/folders/1kfoH2ne72cdQFYnNyHpJU8xzunHV38lK?usp=sharing
  https://drive.google.com/file/d/1tNKcEq9YasniJ74iAjjGVPRIUrTQobcT/view?usp=sharing
 10. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na dzień otwartych drzwi 21 marca, Szkoła Podstawowa nr 2 zaprasza 14 marca. Szczegóły na plakatach.
 11. SPSK 4 oferuje bezpłatną pomoc medyczną w zakresie chorób: reumatoidalne zapalenie stawów, depresja poporodowa, osteoporoza. Szczegóły na plakacie.