Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020

 1. Dzisiaj IV. Niedziela wielkiego postu. Serdecznie dziękuję Parafianom za odpowiedzialną postawę w ubiegłą niedzielę. Dla nas wszystkich to bardzo trudne doświadczenie. Ufamy jednak, że jest to też szansa, aby na nowo docenić wartość sakramentów i wspólnoty Kościoła.
 2. Nadal prosimy o przestrzeganie limitu 50 osób w kościele. Dla tych, którzy nie mogą przejść, został utworzony parafialny kanał . Będą tam umieszczane transmisje niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00, rekolekcje wielkopostne głoszone przez O. Jakuba Kopystyńskiego SCJ oraz liturgia Triduum Sacrum. Serdecznie prosimy o pomóc w obejrzeniu tych materiałów osobom mniej obeznanym z internetem. Proszę także o przekazanie ogłoszeń parafialnych, np. w wersji drukowanej, osobom, które nie mają internetu. Dziękuję firmie VideoStudio TDI, za pomoc techniczną.
 3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się, ale w inny sposób. Msze św. będą sprawowane wg planu, bez kazań, z wyjątkiem niedzieli, wtedy będzie niedzielna homilia. Nauki rekolekcyjne wygłoszone przez O. Jakuba Kopystyńskiego będą do obejrzenia w internecie. Spowiedź będzie w niedzielę w czasie każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św. Bardzo proszę o rozsądek i cierpliwość Parafian. Jeśli w kościele będzie za dużo osób, proszę wycofać się i przyjść później.
 4. Kancelaria parafialna jest czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 10.00 oraz 16.30 – 17.30. W sobotę 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny. Więcej informacji jest na stronie parafii, w zakładce „kontakt”.
 5. Msze św. są sprawowane jak zwykle, niezależnie od ilości wiernych. W czasie każdej Mszy św. jest możliwość spowiedzi.
 6. Kaplica adoracji jest otwarta od godz. 7.00 do19.00.
 7. Nabożeństwa wielkopostne są sprawowane wg planu, odwołana jest droga krzyżowa dla dzieci.
 8. Apelujemy, aby wszelkie budzące niepokój informacje dotyczące duszpasterstwa sprawdzać na stronie parafii lub telefonicznie. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii przesłane na konto bankowe.
 9. Prosimy o kontakt telefoniczny osoby, które zamówiły Msze św. 26 marca na godzinę: 8.30, 9.30 i 12.30.
 10. We środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Zachęcamy, aby dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego.
 11. W związku z licznymi pytaniami o termin I. Komunii św. czy bierzmowania informujemy, że terminy są uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej. Tak więc w zależności od rozwoju sytuacji, będziemy zaplanowane terminy zachowywać albo je przesuwać.
 12. Co roku przed świętami parafianie fundowali paczki dla uboższych rodzin, w tym roku proponujemy pomoc w innej formie. Informacje znajdziemy na stronie parafii pod tytułem „Przedświąteczna pomoc ubogim”. Akcję koordynuje ks. Rafał Furtak tel. 796 632 540.
 13. Niedziela jest do nabycia w kościele w formie samoobsługowej. Nie będzie dostarczany do parafii Gość Niedzielny. Wydawcy obu tygodników zachęcają do korzystania z wersji elektronicznej.