Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020

 1. Dziś XXIX niedziela zwykła, święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
 2. Od soboty jesteśmy w tzw. obszarze czerwonym. Oznacza to, że w nawie głównej kościoła może przebywać 120, a na chórze 20 osób, obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Na placu przed kościołem nie ma limitu ilości, a jedynie dystans 1,5 m. W kaplicy adoracji, może przebywać 15 osób.
 3. Przypominamy też, aby osoby które pragną przyjąć komunie św. na rękę, ustawiały  się w kolejce naprzeciw ambony i przyjmowały komunię w pierwszej kolejności.
 4. Zachowujemy wszystkie godziny sprawowania Mszy św. oraz nabożeństw.  Przyjęte intencje mszalne są odprawiane w wyznaczonych terminach, niektóre przez księży pozostających w izolacji. Spowiedź po południu w dni zwykłe, o godz. 17.30. Obecne godziny pracy kancelarii: 9.00 – 10.00 i 16.30 -17.30.  Zawieszamy spotkania, gdzie gromadzi się więcej niż 10 osób. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą w formie zdalnej.  
 5. Księża z naszej parafii przeszli kolejne testy na covid-19. Ks. Tomasz i ks. Kalikst nadal przebywają w izolacji. Pozostali księża są zdrowi.
 6. Wieczór Chwały odbędzie się dziś z zachowaniem podanych zasad.
 7. We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego patrona naszej diecezji, we czwartek św. Jana Pawła II. W piątek o godz. 12.00 będzie Msza św. w intencji ofiar łagrów w Borowiczach i Swierdłowsku. Za tydzień zamiana czasu na zimowy.
 8. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na misje. Ofiary, które złożymy w przyszła niedzielę na tacę będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. Ofiarą wrzucona do puszki będzie można wesprzeć KUL.
 9. Składam podziękowanie osobom, które przygotowały list do parafin. Serdecznie prosimy o pomoc w roznoszenia. List jest do odebrania po Mszy św. w kancelarii.
 10. Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy, że z wiary w życie wieczne, wynika troska o naszych zmarłych. Podstawowy wyraz tej wiary to ofiarowane za nich Msze św. Druga forma to modlitwa. Za zmarłych będziemy modlić się od 2 do 28 listopada o godz. 17.15. Daty modlitwy zostały podane na odwrocie listu. Prosimy, aby na kartkach wypominkowych podać datę modlitwy. Kartki można przynosić do zakrystii lub kancelarii lub przesłać pocztą. Jeśli ktoś nie otrzymał listu, prosimy o informację, postaramy się, aby w przyszłości nikogo nie pominąć. Kartki wypominkowe i listy są dostępne w zakrystii. Trzecia forma pomocy, to odpusty czyli darowanie kar doczesnych (wina darowana jest podczas sakramentu pokuty). Odpusty takie, będzie można uzyskać dla zmarłych, od 1 do 8 listopada przez spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej (po spowiedzi i komunii św.), brak przywiązania do grzechu, pobożne nawiedzenie w poszczególnych dniach cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca Św.
 11. Zachęcamy do głosowania na projekt D-52 w ramach Budżetu Obywatelskiego, który zakłada budowę placu zabaw dla dzieci na posesji Szkoły Podstawowej nr 1 i rewitalizację ulic: Krańcowej, Morsztynów i Reymonta