Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020

 1. Dziś XXX niedziela zwykła.
 2. Przypominamy, że obecnie w nawie głównej kościoła może przebywać 120, na chórze 20, a w kaplicy adoracji 15 osób. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Na placu przed kościołem nie ma limitu ilości, a jedynie obowiązek zachowania dystansu 1,5 m i zakrywania ust i nosa. Prosimy aby osoby, które pragną przyjąć komunię św. na rękę, ustawiały się naprzeciw ambony i w pierwszej kolejności.
 3. Godziny sprawowania Mszy św. oraz nabożeństw pozostają bez zmian. Spowiedź jest tak jak zwykle, w czasie każdej Mszy św. Obecne godziny pracy kancelarii: 9.00 – 10.00 i 16.30 -17.30.
 4. W tej chwili wszyscy księża z naszej parafii są zdrowi.
 5. W środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 6. Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się 8 listopada.
 7. Wyjątkowo w tym roku, przez cały miesiąc listopad, będzie możliwość uzyskania odpustu zupełnego, codziennie dla jednego zmarłego, po pobożnym nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych oraz spełnieniu zwykłych warunków którymi są: stan łaski uświęcającej (po spowiedzi i komunii św.), brak przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Św. Zachęcamy, aby nawiedzanie cmentarzy rozłożyć w tym roku na cały listopad.
 8. Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły trud roznoszenia listu do parafian. Zostało jeszcze kilkanaście ulic. Bardzo prośmy o pomoc. Osoby chętne do zapraszamy do kancelarii.
 9. Od 2 do 28 listopada o godz. 17.15 będziemy modlić się za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach wypominkowych podać datę modlitwy.
 10. Od 1 listopada niedzielna Msza św. o godz. 10.00 będzie transmitowana na kanale parafialnym
 11. Ostatnio z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Gawidziel, Nina Grzeszczak, Halina Teresa Krasucka, Mirosława Wolak, Michał Sady, Piotr Makarzec, Anna Borzęcka, Teodora Leokadia Wasek, Krystyna Stworzyńska, Józef Litwiński. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.