Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020

  1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Święto patronalne Akcji Katolickiej. Dziś też wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy na modlitwie o zmarłych organistach i członkach chóru parafialnego.
  2. Do 28 listopada o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych. Kartki z ich imionami można przynosić do zakrystii lub kancelarii.
  3. W środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki kolejarzy. Pamiętajmy na modlitwie o środowisku kolejarzy, które przyczyniło się do powstania naszej parafii.  
  4. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Msze św. adwentowe o Matce Bożej, czyli tzw. roraty, będą sprawowane w dni zwykłe o godz. 6.30.
  5. Pobłogosławione opłatki są od dziś dostępne na stoliku pod chórem i w kancelarii. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na potrzeby parafii.
  6. Podsumowanie gospodarcze roku. Dzięki ofiarom Parafian: wyszlifowana została posadzka w kościele i w kaplicy adoracji. W domu parafialnym przeprowadzono remont generalny kuchni wraz z montażem nowych mebli, remont refektarza, malowanie dużej sali na parterze, korytarza w części katechetycznej, sal świetlicy, sali Akcji Katolickiej. Zostało zainstalowane nowe przyłącze internetowe w domu parafialnym i w kościele, odnowione zostały puszka i kielich. Zakupione zostały: krzyż procesyjny, figury św. Antoniego i św. Józefa. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Większe plany inwestycyjne odkładamy do czasu ustania pandemii.
  7. W imieniu najbliższej rodziny Ks. Prałata Janusza Bogdańskiego dziękuję wszystkim za modlitwę w Jego intencji.
  8. Zawiadamiamy, że Mateusz Mielnik, alumn Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, pragnie przyjąć 5 grudnia święcenia diakonatu. Kto by wiedział o okolicznościach, które czynią go niegodnym święceń, jest zobowiązany w sumieniu zawiadomić ks. Proboszcza. Kandydata polecamy modlitwom parafian.
  9. 6 grudnia na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziców – uczestników pielgrzymki do Strachocina.