Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020

  1. . Zapraszamy na Roraty w dni zwykłe o godz. 6.30. Przypominamy, że w adwencie druga poranna Msza św. jest o godz. 7.15. Dziękuję Wspólnocie Galilea za wykonanie wieńca adwentowego do kościoła, a Pani Agnieszce Łysiak za wieniec do kaplicy. W tym roku nie organizujemy śniadań dla dzieci, będzie losowanie figury Matki Bożej.
  2. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 13 grudnia. Poprowadzi je Ks. prof. Bogusław Migut. Plan rekolekcji jest w gablocie i na stronie internetowej. Całość rekolekcji będzie transmitowana na kanale parafialnym. Zachęcamy do udziału, a szczególnie do skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  3. Pobłogosławione opłatki są dostępne na stoliku pod chórem i w kancelarii. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na potrzeby parafii. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece wigilijne Caritas.
  4. W czwartek godz. 17.00 Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego. W piątek spowiedź o 15.30 i o 17.30, Msza św. o godz. 16.00; w zakrystii można zapisać się na adorację w nocy z czwartku na piątek. W sobotę różaniec o godz. 17.00,
  5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 16.00. Spotkanie dziecięcego koła różańcowego po Mszy św. o godz. 11.30.  
  6. Tak jak w latach poprzednich, można ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Tym razem są dwie formy. Można przywieźć gotową paczkę albo wpłacić ofiarę na konto parafii podając nr rodziny, dla której jest to przeznaczone. Szczegółowe informacje dla darczyńców są na stronie parafii oraz u ks. Rafała.
  7. Niedzielna Msza św. o godz. 10.00 jest transmitowana na kanale parafialnym. Dziękujemy Panu Tomaszowi Jurowiczowi za pomoc.
  8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Eufrozyna Zofia Olejko, Ewa Mazuś, Henryk Jan Maj, Marianna Piekaruk, Alfred Sendłak, Teresa Grażyna Łoboda, Marian Kowalik, Józef Kowalczyk, Krzysztof Baranowski, Jolanata Dudek, Bogdan Parol, Władysław Nieścior, Stanisława Górecka, Ks. Prałat Janusz Bogdański, Janina Szymańska, Marek Krzywicki, Janusz Szumla, Katarzyna Stryjecka, Janina Malec. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.
  9. Obecnie w nawie głównej kościoła może przebywać 60, na chórze 10, a w kaplicy adoracji 7 osób. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Na placu przed kościołem nie ma limitu ilości, a jedynie obowiązek zachowania dystansu 1,5 m i zakrywania ust i nosa. Prosimy aby osoby, które pragną przyjąć komunię św. na rękę, ustawiały się naprzeciw ambony i w pierwszej kolejności.