Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu.
 2. 24 grudnia Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kaplica adoracji będzie otwarta do godziny 16.00, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej, w czasie której modlimy się, odczytujemy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa i dzielimy się opłatkiem. W tym roku, z racji ograniczeń ilości wiernych, będą dwie nocne Msze św. zwane Pasterką, o godz. 22.00 i o północy.
 3. 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w takim porządku jak w niedzielę.
 4. 26 grudnia święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na KUL.
 5. 27 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o godz. 10.00 poświęcimy figurę św. Józefa i zawierzymy jego opiece naszą parafię, a szczególnie wszystkie rodziny.
 6. Dziś świetlica organizuje kiermasz stroików i ozdób świątecznych. Są też do nabycia świece wigilijne Caritas.
 7. Dziękujemy za głoszone dziś słowo Boże i pomoc Ks. Jarosławowi Przytule, Rektorowi Wyższego Seminarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
 8. Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.  
 9. Pobłogosławione opłatki są dostępne na stoliku pod chórem i w kancelarii. Zachęcamy, aby zabrać opłatek do sąsiadów, którzy sami nie mogą przyjść do kościoła. Dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary na potrzeby parafii.
 10. W tym roku nie odbędzie się wizyta duszpasterska. Po feriach zimowych będziemy błogosławić nowe domy i mieszkania po indywidualnym zaproszeniu.
 11. W związku z ostatnimi zarządzeniami, 31 grudnia, w ostatni dzień roku, przesuwamy nabożeństwo dziękczynne na godz. 16.30, a Mszę św. na 17.00. Serdecznie prosimy osoby, które zamówiły intencje Mszalne w tym terminie, o potwierdzenie, że wiedzą o tej zmianie.
 12. Niedzielna i świąteczna Msza św. o godz. 10.00 jest transmitowana na kanale parafialnym. Obecnie w nawie głównej kościoła może przebywać 60, na chórze 10, a w kaplicy adoracji 7 osób. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Na placu przed kościołem nie ma limitu ilości, a jedynie obowiązek zachowania dystansu 1,5 m i zakrywania ust i nosa. Prosimy aby osoby, które pragną przyjąć komunię św. na rękę, ustawiały się naprzeciw ambony i w pierwszej kolejności.