Zapraszamy na Kurs Małżeński online

Co to jest Kurs Małżeński?

Kurs Małżeński to cykl 8 spotkań dla małżeństw (jak i par pozostających w nieformalnych związkach). Skierowany jest do par, niezależnie od ich stażu, trwających w silnych relacjach, jak i do tych, które zmagają się z trudnościami. Jego celem jest pomoc w budowaniu trwałego i zdrowego małżeństwa. To również szansa na to, żeby dowiedzieć się nowych rzeczy o sobie i współmałżonku.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Każdy pojazd, żeby się poruszał, żeby jechał do przodu, potrzebuje od czasu do czasu zatrzymania, naoliwienia, wymiany niektórych części, słowem: jakiejś renowacji. W naszej podróży przez życie naszym małżeńskim „pojazdem” też potrzebujemy zatrzymania, przeglądu, sprawdzenia, które sposoby, przyjęte zasady w naszych małżeńskich relacjach są dobre, a które może trzeba zmienić, zmodyfikować, byśmy razem bez przeszkód, nerwowych awarii i bolesnych postojów podróżowali radośnie i szczęśliwie we właściwym kierunku. Kurs Małżeński jest propozycją zatrzymania się na chwilę w drodze, małego przeglądu, niezbędnej kontroli, taką małą „stacją obsługi”, w której możemy przyjrzeć się naszej małżeńskiej relacji, przypomnieć sobie, czym jest i jak troszczyć się o nasze małżeństwo.

W ciągu 8 sesji kursu małżonkowie mogą odkryć praktyczne narzędzia, które pomogą:

 • lepiej poznać i zrozumieć potrzeby współmałżonka
 • efektywnie się komunikować
 • pogłębiać więź poprzez rozwiązywanie konfliktów
 • uzdrowić wzajemne zranienia
 • zrozumieć wpływ wychowania na relację małżeńską
 • rozwinąć intymność seksualną
 • odkryć swoje języki miłości i wiele więcej!

Formuła Kursu Małżeńskiego

 • wyjątkowa atmosfera, porównywana przez wielu do romantycznej randki
 • praktyczny wykład
 • czas na rozmowę między małżonkami w oparciu o różne ćwiczenia
 • żadnej pracy w grupach

Czas trwania kursu: 21.03 – 23.05. 2021 r. (z przerwą 4.04. oraz 2.05.2021)

Godziny: 17.00 – 19.30

Miejsce: ON-LINE

Organizator: Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny

Zapisy: 600 507 190 lub kasiuk@interia.pl

A oto kilka świadectw uczestników:

Anna i Maciej: Kurs małżeński był dla nas wielkim darem. Mogliśmy w miłej, romantycznej atmosferze dokonać remanentu naszego małżeństwa. Otrzymaliśmy konkretną wiedzę, jak polepszyć naszą komunikację, rozwiązywać konflikty, okazywać sobie miłość, budować więź.  Budujące i wiele wnoszące były świadectwa małżeństw, które już uczestniczyły w kursie.

Anna: Kurs był podróżą w nasze uczucia, emocje, relacje małżeńskie. Podczas tych spotkań przeanalizowaliśmy całe nasze dotychczasowe życie małżeńskie. Poruszyliśmy tematy, o których wcześniej nie rozmawialiśmy. Podczas tego kursu było nam dane poznać innych małżonków, którzy z zaangażowaniem i ogromną otwartością nie bali się opowiedzieć o sobie i o swoich trudnościach. Uświadomiło to nam, że wszyscy borykamy się z mniejszymi lub większymi problemami. Te spotkania przybliżyły mnie i mojego małżonka do siebie. Zdaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest znalezienie czasu tylko dla siebie i jak byliśmy do tej pory za mało zdeterminowani, żeby walczyć o ten czas.

Aleksandra i Jarosław: W trakcie 8 tygodni trwania kursu małżeńskiego odbyliśmy wspaniałą podróż, wracając pamięcią do romantycznych początków naszej miłości sprzed 18 lat, poprzez trudności w komunikacji, na konieczności przebaczenia i odkrywania swoich indywidualnych języków miłości kończąc. Ten kurs zmienił naszą optykę. Przypomniał nam o tym, że jesteśmy sobie najbliżsi i dla siebie nawzajem najważniejsi, uzmysłowił, że nie jesteśmy sami, bo nasze małżeństwo jest przymierzem z Bogiem.

Iwona: Kurs nie jest cudownym panaceum ani czarodziejskim sposobem na uzdrowienie. Jest przestrzenią, w której w bezpieczny sposób można prawdziwie rozeznawać i poznawać siebie i małżonka. Kurs wspominam jako bardzo wartościowy czas, polecam każdej parze – bez względu na staż czy aktualną kondycję małżeństwa.