Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

  1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, prowadzi je O. Tomasz Mular CsSR Redemptorysta. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji. Program rekolekcji jest w liście do parafian, w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Listy z programem są do zabrania przy bocznych ołtarzach. Zapraszamy do słuchania słowa Bożego oraz do spowiedzi w czasie rekolekcji. Od jutra kapłani będą czekać w konfesjonałach pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary, które w środę złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla O. Rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji Msze św. o godz. 10.00 i 18.00 będą transmitowane na żywo na kanale parafialnym. W innych godzinach będzie można odtworzyć nagranie nauki rekolekcyjnej. 
  2. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. o godz. 6.30, 7.00, 10.00, 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. Wyłożone przy obrazie Matki Bożej deklaracje można dziś zabrać i przynieść po wypełnieniu. Osoby zadeklarowane będą wpisane do specjalnej księgi. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie uroczysta liturgia Duchowej Adopcji.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa, na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Przypominamy, że w tym dniu jest zamiana czasu na letni. W zakrystii i w kancelarii prowadzimy zapisy chorych na spowiedź wielkanocną. Zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. Jak zwykle przed świętami chcemy pomóc najbardziej potrzebującym. Są dwie możliwości: można przynieść paczkę lub wpłacić ofiarę na konto parafialne. Informacje o potrzebujących są w zakrystii i na stronie parafii.
  5. Są do nabycia baranki wielkanocne Caritas. Dziękuję członkom Grupy Charytatywnej, Akcji Katolickiej oraz Wspólnoty Galilea za pomoc w ich rozprowadzeniu.
  6. Dzisiaj świetlica organizuje kiermasz palm. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pielgrzymkę dzieci ze świetlicy.
  7. Dziś rozpoczyna się Kurs Małżeński prowadzony on-line przez Stowarzyszenie Świętej Rodziny. Informacje na stronie parafii.
  8. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.