Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022

1. Na Ukrainie trwa wojna. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje pomoc uchodźcom. Dziś i w środę zbiórka ofiar do puszek. Od jutra w godzinach pracy kancelarii będziemy przyjmować: żywość długoterminową, kosmetyki i chemię, środki opatrunkowe, koce, śpiwory, nowe ubrania. Od dziś przyjmujemy zgłoszenia miejsc do zamieszkania. Trzeba zadeklarować ile osób i na jak długo można przyjąć. Informacje przekażemy do punktu kryzysowego Caritas.
  2. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30, 7.15, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wszystkie osoby pełnoletnie do 60. roku życia obowiązuje post ścisły, czyli maksymalnie trzy posiłki, w tym jeden do syta, złożone z potraw bezmięsnych.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, oraz dla dzieci o godz. 16.30. W gablocie przed kościołem jest propozycja programu prowadzenia drogi krzyżowej. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. W środę popielcową o godz. 19.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, czyli 7 dni i nocy modlitwy o pokój, o nawrócenie grzeszników, o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Ojczyzny. Informacje i zapisy w zakrystii.
  5. Z racji trwającego w tym tygodniu Jerycha w czwartek nie będzie osobnej adoracji Straży Honorowej oraz w sobotę osobnego nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W tym czasie zapraszamy na modlitwę do kaplicy.
  6. W tym tygodniu I piątek miesiąca, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i o 17.30. Także w piątek przypada święto św. Kazimierza – imieniny pana Kazimierza, naszego kościelnego.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o 11.30 dzieci z koła różańcowego zapraszamy do kaplicy na modlitwę w ramach Jerycha.
  8. W parafii odbywają się bezpłatne korepetycje z chemii, matematyki i biologii. Informacje na stronie i na tablice ogłoszeń. Koordynator: 509 613 503 po godz. 18.00.
  9. Miejski Urząd Pracy zaprasza osoby bezrobotne do korzystania z oferty wsparcia. Szczegóły na stronie: muplublin.praca.gov.pl. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Szczegóły na stronie ośrodka.
  10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wiesław Bujek, Jan Galicki, Zdzisław Rybak, Maria Barbara Szewczyk, Marianna Michałowska, Anna Beeger, Elżbieta Golan, Damian Jaworski, Jadwiga Bednarczyk, Janusz Dziubiński, Zofia Landman, Leonia Abramowicz, Henryk Kuśmirek, Jerzy Tadeusz Skibiński, Stanisław Śledź . Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ

W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa. Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażam moją solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy.

W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.

Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby dziś i w Środę Popielcową, zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i ogólnopolskich – w tym, przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ponadto, proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia.

Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski, zapewniając wszystkich o mojej duchowej bliskości i modlitwie.

Warszawa, dnia 24 lutego 2022 roku

✠ Stanisław Gądecki