Ogłoszenia duszpasterskie 06.03.2022

1. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje pomoc uchodźcom z Ukrainy. W godzinach pracy kancelarii przyjmujemy: żywość długoterminową, środki czystości, materiały opatrunkowe, koce, śpiwory, nowe ubrania. Przyjmujemy zgłoszenia miejsc do zamieszkania.
  2. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30, droga krzyżowa w piątek o godz. 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. W Wielkim Poście  zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 3 kwietnia, poprowadzi je ks. Krzysztof Podstawka, proboszcz parafii pw. bł. Piotra Jerzego Frassati. Program zostanie podany, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  4. Od środy trwa Jerycho Różańcowe. Modlimy się o pokój na świecie, o nawrócenie grzeszników, o powołania kapłańskie oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę. Informacje i zapisy w zakrystii. Już teraz bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to duchowe dzieło.
  5. Został przygotowany list do parafian z programem rekolekcji i liturgii świątecznej. Zapraszamy do pomocy w pakowaniu listów do kopert. Zapraszamy w środę od godz. 9.00. Mamy nadzieję, że od przyszłej niedzieli będzie można roznosić listy.
  6. Dyrekcja SP nr 2 informuje, że w dniach od 7 do 18 marca odbywa się nabór do klas pierwszych. Również SP nr 40 ogłasza nabór. Więcej informacji na plakatach i na stronach internetowych szkół.
  7. Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  8. Za tydzień przybędą do nas przedstawiciele TP KUL. Po Mszy św. będzie można wesprzeć tę uczelnię.
  9. W parafii odbywają się bezpłatne korepetycje z chemii, matematyki i biologii. Informacje na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń (koordynator 509 613 503 po godz. 18.00).
  10. Od 14 do 15 marca odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Przychody z tej akcji będą przeznaczone na misje w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.