Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2022

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu.
 2. W związku z wojną na Ukrainie przyjmujemy nadal: żywość długoterminową, środki czystości, materiały opatrunkowe, koce, śpiwory, nowe ubrania oraz zgłoszenia miejsc do tymczasowego zamieszkania. Przyjmujemy też oferty wynajmu mieszkań lub domów dla tych Ukraińców, którzy podjęli już pracę.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 zapraszamy osoby z Ukrainy oraz osoby, które je goszczą, do domu parafialnego na spotkanie przy kawie i herbacie. Nasza parafia i Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo planują zorganizować długofalowe wsparcie dla tych osób, m.in. naukę języka polskiego, zajęcia dla dzieci w świetlicy, pomoc w znalezieniu pracy itp. Na pierwszym spotkaniu chcemy rozpoznać jakie są potrzeby.
 4. Dziś przybył do nas przedstawiciel TP KUL. Po Mszy św. będzie można wesprzeć tę uczelnię.
 5. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: o godz. 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. Zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. W środę zakończyło się Jerycho Różańcowe. Siedem dni i nocy modliliśmy się szczególnie o pokój. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to duchowe dzieło.
 7. Został przygotowany list do parafian z programem rekolekcji i liturgii świątecznej. Serdecznie proszę o pomoc w rozniesieniu listów do skrzynek pocztowych parafian. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do kancelarii. Jednocześnie, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w środę pakowali listy do kopert. Tym razem przyszła rekordowa liczba i praca poszła bardzo szybko.
 8. 3 kwietnia rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, poprowadzi je ks. Krzysztof Podstawka proboszcz parafii pw. bł. Piotra Jerzego Frassati. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji. Program jest na stronie parafii i w liście do parafian.
 9. W sobotę uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00, 18.00.
 10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały.
 11. 14 i 15 marca odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Przychody z tej akcji będą przeznaczone na misje w Afryce.
 12. Na plakacie jest informacja o Tygodniu Modlitw o Obronę Życia, na stoliku z prasą propozycja modlitw na ten czas. Zachęcamy do zabrania i modlitwy. 
 13. Za tydzień rozpocznie się wielkopostna akcja Caritas. Będą do nabycia baranki wielkanocne oraz paschaliki.
 14. 12 i 13 marca w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy odbędą się rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
 15. SP nr 2 informuje, że do18 marca odbywa się nabór do klas pierwszych.