Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2022

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu.
 2. W naszej parafii gości dziś O. Alexey Mitsinskiy MIC z Kazachstanu. Po Mszy św. będzie można wesprzeć tamtejszy Kościół.
 3. Przybyszów z Ukrainy zapraszamy na lekcje języka polskiego we czwartki o godz. 18.00. W niedziele po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie do kawiarenki. Przyjmujemy nadal zgłoszenia miejsc do tymczasowego zamieszkania oraz oferty wynajmu mieszkań.
 4. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa: o godz. 10.00 i o godz. 17.15, dla dzieci o godz. 16.30. Do puszki zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Trwa Wielkopostna akcja Caritas. Przed kościołem są do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady oraz paschaliki w cenie 7 zł. Dziękuję Grupie Charytatywnej, Akcji Katolickiej i Wspólnocie Galilea za pomoc.
 6. Od wtorku do czwartku będą prowadzone rekolekcje dla uczniów szkół z naszej parafii. Rekolekcje będą prowadzić świeccy misjonarze Państwo Karolina i Karol Fromont.  Serdecznie proszę o modlitwę.
 7. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii, poprowadzi je ks. Krzysztof Podstawka proboszcz parafii pw. bł. Piotra Jerzego Frassati, dyrektor Radia Plus Lublin. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji. Program jest na stronie parafii, na telebimie i w liście do parafian. List jest też do wzięcia w zakrystii.
 8. Jak zwykle przed świętami, chcemy pomóc najbardziej potrzebującym. Proponujemy dwie możliwości: można przynieść paczkę lub wpłacić ofiarę na konto parafialne. Informacje w zakrystii i na stronie parafii.
 9. W tym tygodniu I piątek miesiąca, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, spowiedź w czasie Mszy św. oraz o godz.15.30 i o 17.30. W zakrystii można zapisać się na adorację w kaplicy, w nocy z czwartku na piątek.
 10. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dziecięcego kółka różańcowego, po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Za tydzień świetlica organizuje kiermasz palm i ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pielgrzymkę dzieci ze świetlicy. 
 13. Właściciela samochodu nr LU186KC, zaparkowanego przy studium organistowskim, prosimy o kontakt z parafią do 2 kwietnia. 
 14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Mariusz Bogdan Gała, Krystyna Czwórnóg, Stanisław Szastak, Alicja Bartnik, Genowefa Chorab, Sławomir Borzęcki, Katarzyna Golec, Stanisław Szpak, Marian Bogdański, Wiesław Radomski, Tadeusz Janik, Ewelina Onoszko, Irena Rewińska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.