Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2022

1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu.
  2. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, prowadzi je Ks. Krzysztof Podstawka – proboszcz parafii pw. bł. Piotra Jerzego Frassati, dyrektor Radia Plus Lublin. Program rekolekcji jest w liście do parafian, na telebimie i na stronie internetowej. Zapraszamy do słuchania słowa Bożego oraz do spowiedzi. Od jutra kapłani będą czekać w konfesjonałach pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary, które w środę złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ks. Rekolekcjonisty. Msze św. o godz. 10.00 będą transmitowane na kanale parafialnym.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dziecięcego kółka różańcowego, po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Dziękuję dyrekcji i gronu pedagogicznemu Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 40, Liceum Ogólnokształcącego nr 6 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji dla uczniów tych szkół.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza na kawiarenkę świąteczną z warsztatami zdobienia pisanek, a przez cała niedzielę na kiermasz palm. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pielgrzymkę dzieci ze świetlicy.
  6. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa, na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Mszę św. o godz. 11.30 rozpoczniemy procesją z palmami. W zakrystii i w kancelarii prowadzimy zapisy chorych na spowiedź wielkanocną. Zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. W sobotę o godz. 9.00 będziemy montować Ciemnicę i Grób Pański. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
  9. Są do nabycia baranki wielkanocne Caritas. Dziękuję Grupie Charytatywnej, Akcji Katolickiej oraz Wspólnocie Galilea za pomoc w ich rozprowadzeniu.
  10. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza 8 kwietnia o godz. 18.00 na drogę krzyżową na Majdanku.
  11. Przybyszów z Ukrainy zapraszamy we czwartki o godz. 18.00 na lekcje języka polskiego, a w niedziele po Mszy św. o godz. 13.00 na spotkanie do kawiarenki.
  12. Jak zwykle przed świętami, chcemy pomóc najbardziej potrzebującym. Są dwie możliwości: można przynieść paczkę lub wpłacić ofiarę na konto parafialne. Informacje w zakrystii i na stronie parafii.
  13. S. Gracjana zaprasza chętnych do scholi liturgicznej. Szczególnie poszukiwane są głosy męskie. Informacje u s. Gracjany.