Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022

 1. Dziś w naszej parafii przygotowanie do patronalnej Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy za słowo Boże, które głosi ks. dr Wojciech Rebeta – ojciec duchowny Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 2. Dziś o godz. 18.00 będzie sprawował Mszę św. prymicyjną ks. Michał Śliwka, nasz dawny praktykant. Także na Mszy św. o 18.00 będziemy modlić się w intencji S. Felicji, która po latach pracy w naszej parafii, odchodzi na emeryturę do Łukowa.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli liturgię uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, Siostrze Gracjanie, Panu Kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rodzinie Różańcowej, dzieciom, harcerzom, kolejarzom, wspólnotom Galilea i Jordan, chórowi, ceremoniarzowi Panu Marcinowi Magierskiemu oraz wszystkim kapłanom. Transport ołtarzy zapewnili Panowie: Marcin Magierski, Zbigniew Hawryło, Mieczysław Lisik, Paweł Kwiatkowski, Adrian Mateńko, Sławomir Dobosz, Krzysztof Jarosz, Krzysztof Szydłowski. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary w obecność Jezusa pośród nas.
 4. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie o 17.30 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
 5. W czwartek przeniesiona z piątku uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 6. We czwartek zakończenie oktawy i wigilia odpustu parafialnego. O godz. 16.30 nabożeństwo za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej procesja i poświęcenie wianków. W tym dniu szczególnie zapraszamy ojców. Będzie niespodzianka.
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafialny odpust. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 – dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego oraz o godz. 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. Słowo Boże będzie głosił Ks. dr Mariusz Lach salezjanin, a głównym celebransem o godz. 18.00 będzie Ks. prof. dr hab. Kazimierz Gryżenia – dyrektor domu księży salezjanów przy ul. Pawłowa.
 8. Osoby, które zamówiły Msze św. 24 czerwca o godz. 7.30, prosimy o kontakt.
 9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.15 różaniec połączony z  nabożeństwem czerwcowym.
 10. Za tydzień, na progu sezonu urlopowego, zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami, aby pomodlić o błogosławieństwo Boże w ruchu drogowym.
 11. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez Wspólnoty Galilea i Jordan.
 12. Planujemy pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 27 lipca – 4 sierpnia. Informacje na stronie internetowej oraz w gablocie przed kościołem. Zapisy do końca czerwca w zakrystii i w kancelarii
 13. W niedzielę, 26 czerwca br. parafia  pw. św. Jana Pawła II w Lublinie, ul. Bp. Fulmana 9 zaprasza na Festyn Rodzinny: Świętowanie ze świętym Janem Pawła II. Rozpoczęcie Festynu o 13.30. Na zakończenie o 19.45 odbędzie się koncert KRZYSZTOFA ANTKOWIAKA i Chóru uczestników warsztatów muzycznych. Podczas Festynu czeka na nas wiele atrakcji.