Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2022

1. Dziś XIII niedziela zwykła. Po każdej Mszy św. błogosławimy dziś pojazdy. Kapłani będą podchodzić do pojazdów rozpoczynając od głównego wejścia i kierując się na boki. Prosimy kierowców, aby na znak, że czekają na poświęcenie, stanęli przy swoich pojazdach.
  2. W środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. W czwartek 30 czerwca przypada 22. rocznica konsekracji naszego kościoła. Pamiętamy o modlitwie za tych, którzy swoją pracą i ofiarą przyczynili się do jego powstania.
  4. W piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 17.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15. Zachęcamy do adoracji w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca. W zakrystii prowadzone są zapisy.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Ksiądz Arcybiskup zaprasza na odpust Matki Bożej Katedralnej 3 lipca o godz. 19.00. Uroczystościom będzie przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski. Podczas Mszy Świętej będziemy dziękować za 25 lat posługi proboszcza Archikatedry, Ks. Prałata Adama Lewandowskiego.
  7. Niedługo wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl
  8. Planujemy pielgrzymkę do Medjugorie 27 lipca – 4 sierpnia. Informacje na stronie internetowej oraz w gablocie przed kościołem. Zapisy do końca czerwca w kancelarii.
  9. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przygotowało wiele wakacyjnych propozycji dla młodzieży w Polsce i za granicą. Zainteresowanych zapraszamy na stronę CDM https://cdmlublin.pl/wakacje-mlodych/
  10. W soboty w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  11. Przypominamy, że w naszym kościele jest klimatyzacja. Prosimy o zamykanie drzwi.
  12. Parafia św. Marcina przy ul. Krężnickiej 136 zaprasza 26 czerwca o godz. 18.00 na koncert. Wykonawcy: Gieorgij Kurkov – organy, Radosław Chwieralski – gitara solowa.
  13. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Robert Nowicki, Halina Zwolińska, Ludwik Maliczowski, Mariusz Rozwód, Mieczysław Kwiatkowski, Tadeusz Derkacz, Jerzy Jesionek,  Genowefa Waszczyńska, Andrzej Dados, Helena Mierkowska, Ewa Kifer-Wysocka, Stanisław Wójcik, Zofia Irena Klingiert, Eligia Dąbrowska, Stanisława Iwanicka, Sławomir Nóżka, Krzysztof Antoni Kurys, Jadwiga Banaszek, Grzegorz Stanisław Batowski. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!