PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 26.04 – 4.05.2023 – ZAPISY ZAKOŃCZONE

Organizujemy pielgrzymkę do ziemi świętej. Opiekę duszpasterska będą pełnić ks. Bogdan Kalinowski i ks. Rafał Furtak. Informacje dla uczestników:

BIURO PODRÓŻY PIELGRZYMKOWO –TURYSTYCZNE PIOTR-TRAVEL

ZIEMIA ŚWIĘTA 26.04 – 4.05.2023 /9 dni/, koszt: 2590 Zł + 590 USD

Dzień 1: WARSZWA –TEL-AVIV

Zbiórka na lotnisku o godz. 19.00  –  msza św na lotnisku , wylot do Izraela  o  godz. 22.25 rejsowymi liniami LOT-u.

Dzień 2: CEZAREA – HAJFA – KANA – NAZARET

Po wylądowaniu ok godz. 4 rano i spotkaniu z przewodnikiem

Śniadanie na terytorium Galilei , przejazd do Cezarei Nadmorskiej – podziwianie wspaniale zachowanego akweduktu z czasów rzymskich. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie i odpoczynek w hotelu. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM- MAGDALA

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, Magdala ,rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 25 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

Dzień 4: G. TABOR – TEL AVIV

Śniadanie.Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Tel Avivu: zwiedzanie najstarszej części miasta – Jaffo. Dla chętnych wypoczynek i kąpiel nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 5: BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie.Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie.Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora . Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 430 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9: ODLOT

Śniadanie. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju.

ŚWIADCZENIA:przelot samolotem Warszawa – Tel Aviv, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 7 noclegów z i obiadokolacją, 8 śniadań ,  zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka przewodnika, ubezpieczenie: KL i NNW

NIE WLICZONO W CENĘ: przewodników, bilety wstępów, wjazd na Górę Tabor, płynięcie statkiem po jeziorze i innych kosztów realizacji programu  –  90 USD

Polskie złotówki : przy zapisie należy wpłacić  w kwocie 500 zł – do 30.XI.2022

Druga rata 1000zł – do 30.XII.2022

Trzecia rata  -1090 zł –do 31.01.2023

USD regulujemy w Ziemi Św. u pilota grupy.

Informacje i zapisy: 21-560 MIĘDZYRZEC PODLASKI UL. BRZESKA 23

Tel./fax:  083/371-68-31, 600 301 704 (9:00 – 17:00)

kom. 604 464 877, 604 464 878 (8:00 – 20:00)

E mail:  biuro@piotrtravel.pl      www.piotrtravel.pl

Nr konta:  P.H.U.”PIOTREX” Eksport-Import Piotr Łosicki ul. Brzeska 23, 21-560 Międzyrzec Podl.

PKO BP:  41 1020 1260 0000 0202 0053 9171