Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Dziękuję Wspólnocie Galilea za wykonanie wieńca adwentowego do kościoła, a Pani Agnieszce Łysiak za wieniec do kaplicy. Roraty będą sprawowane codziennie, oprócz niedzieli, o godz. 6.30. Po roratach nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy po roratach na śniadanie. Dziękuję pracownikom i wolontariuszom ze świetlicy, seniorom oraz innym osobom za przygotowanie śniadań.
  2. Dziś przybyła do nas s. Lucyna z Kijowa. Po Mszy św. będzie można wesprzeć tamtejszy Kościół.
  3. Trwa roznoszenie opłatków do domów. Osoby upoważnione do roznoszenia posiadają ulotki z planem rekolekcji i wizyty duszpasterskiej oraz opieczętowany zeszyt. Zebrane przy tym ofiary przeznaczone będą na zakup nowych ławek do kościoła. Serdecznie proszę o pomoc w roznoszeniu. Osoby chętne do pomocy zapraszam po Mszy św. do kancelarii. Opłatki można też otrzymać w kancelarii i zakrystii.
  4. Dziś w przedsionku kościoła, a w ciągu tygodnia w kancelarii, są do nabycia świece wigilijne Caritas. Dziękuję Wspólnocie Galilea i grupie charytatywnej za pomoc w ich rozprowadzaniu.
  5. Program rekolekcji adwentowych jest na ulotkach i na stronie parafii. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  6. Wizytę duszpasterską planujemy w tradycyjny sposób. Plan wizyty jest na ulotkach i na stronie parafii. Osoby, które czekają na pierwszą wizytę, serdecznie prosimy o zgłoszenie swojego adresu.
  7. We czwartek o godz. 17.00 Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego. W zakrystii można zapisać się na adorację w nocy z czwartku na piątek. W piątek Msze św. 6.30, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i o 17.30. W sobotę różaniec o godz. 17.15.
  8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Spotkanie dziecięcego koła różańcowego po Mszy św. o godz. 11.30. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców, którzy pragną, aby ich dzieci wzięły udział w tym spotkaniu, zapraszamy do kancelarii lub zakrystii, aby uzgodnić szczegóły spotkania.
  9. Dziękuję Panu Arkadiuszowi Burdanowi, który we współpracy z Mariuszem Tarką i Piotrem Milanowskim wykonał oświetlenie figur Matki Bożej i św. Józefa. Dziękujemy też anonimowym fundatorkom.
  10. Na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii jest lista kandydatów do Rady duszpasterskiej. Za tydzień odbędą się wybory.
  11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ryszard Kowalik, Jerzy Adam Czerwiński, Krzysztof Strzelecki, Teresa Zarychta, Elżbieta Bodenko, Alicja Dobosz, Lech Galicki, Marta Śliwczyńska, Jadwiga Wisińska, Leszek Burdon, Marek Majewski, Zbigniew Bronisz, Mieczysław Podkowa. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.