Ogłoszenia duszpasterskie 04.12.2022

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Zapraszamy na roraty w dni zwykłe o godz. 6.30. Po roratach nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Dziś wybory do Rady Duszpasterskiej. Na stoliku pod chórem wyłożone są opieczętowane karty wyborcze, na których można napisać dwa nazwiska z listy kandydatów, a następnie kartę wrzucić do urny. Wyniki ogłosimy za tydzień.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Spotkanie dziecięcego koła różańcowego po Mszy św. o godz. 11.30.
  4. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy obrazie Matki Bożej wyłożone są deklaracje, które po wypełnieniu można przynieść w czwartek, osoby zadeklarowane będą wpisane do specjalnej księgi. Na Mszy św. o godz. 18.00 Duchowa Adopcja odbędzie się w sposób uroczysty. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.15 Rycerstwo Niepokalanej będzie prowadziło różaniec.
  5. Tak jak w latach poprzednich, można ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Można to zrobić dostarczając gotową paczkę, albo wpłacając ofiarę na konto parafii z podaniem numeru rodziny, dla której jest przeznaczona. Szczegółowe informacje dla darczyńców są na stronie parafii oraz u ks. Rafała.
  6. Trwa roznoszenie opłatków do domów. Osoby upoważnione do roznoszenia posiadają ulotki z planem rekolekcji i wizyty duszpasterskiej oraz opieczętowany zeszyt. Zebrane przy tym ofiary przeznaczone będą na zakup nowych ławek w do kościoła. Serdecznie prosimy o pomoc w roznoszeniu. Osoby chętne do pomocy zapraszamy po Mszy św. do kancelarii. Opłatki można też otrzymać w kancelarii i zakrystii.
  7. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się 18 grudnia. Poprowadzi je o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap. Plan rekolekcji jest na stronie internetowej i na ulotkach. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  8. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritas. Dziękuję Wspólnocie Galilea oraz Grupie Charytatywnej za pomoc w ich rozprowadzaniu.
  9. Przedświąteczna spowiedź osób starszych i chorych będzie w sobotę 17 grudnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  10. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  11. W kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy odbędą się rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Bielecki. Program: 10 grudnia – godz. 16.00, 11 grudnia – godz. 15.00.
  12. Za tydzień będzie zbiórka na sfinansowanie operacji w USA chorej na serce Emilki Taczały.