Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2023

 1. Dziś I Niedziela Wielskiego Postu. Przybył do nas ks. Daniel Kułakowski z parafii w Bałcie na Ukrainie. Po Mszy Świętej będziemy mogli wesprzeć działalność tamtejszej parafii.
 2. Światowe Dni Młodzieży i pełne radości spotkanie z Papieżem Franciszkiem odbędą się w najbliższe wakacje w Portugalii. Zapraszamy do wyjazdu z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży do Lizbony przez Madryt, Fatimę oraz Porto z odpoczynkiem nad Oceanem w dniach od 26 lipca do 10 sierpnia 2023. Szczegóły i zapisy przez stronę Centrum Młodych: cdmlublin.pl.
 3. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziewiąty wyjdzie z Lublina 17 marca. Msza Święta rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Budzika. Zapisy na stronie internetowej edk.lublin.pl.
 4. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15 oraz dla dzieci o godz. 16.30. W gablocie przed kościołem jest propozycja programu prowadzenia drogi krzyżowej. W Wielkim Poście zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. 1 marca o godz. 19.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, czyli 7 dni i nocy modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Będziemy modlić się o pokój na świecie, o nawrócenie grzeszników, o powołania kapłańskie oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę. Informacje i zapisy w zakrystii.
 6. Z racji trwającego w tym tygodniu Jerycha, w czwartek nie będzie osobnej adoracji Straży Honorowej oraz w sobotę osobnego nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W tym czasie zapraszamy na modlitwę do kaplicy.
 7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, spowiedź w czasie Mszy Świętych oraz o 15.30 i o 17.30.
 8. W sobotę przypada święto św. Kazimierza – imieniny pana Kazimierza, naszego kościelnego.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Świętej o 11.30 dzieci z koła różańcowego zapraszamy do kaplicy na modlitwę w ramach Jerycha.
 10. Został przygotowany list do parafian z programem rekolekcji i liturgii świątecznej. Zapraszamy do pomocy w pakowaniu listów do kopert w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Mamy nadzieję, że od przyszłej niedzieli będzie można roznosić listy.
 11. Szkoła Podstawowa nr 40 prowadzi nabór do klas pierwszych oraz zaprasza 2 marca o godz. 17.00 na Dzień Otwarty.
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Roman Kazik, Barbara Maśkiewicz, Barbara Turlewicz, Maria Pizoń, Zofia Żak, Magda Paśnik, Leon Ziemba, Marianna Dudek, Krystyna Kubel, Alicja Ćwiklińska, Ryszard Panasiuk, Andrzej Kuśmierczuk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.