Ogłoszenia duszpasterskie 05.03.2023

  1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: o godz. 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. W Wielkim Poście zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Za tydzień o godz. 17.00 zamiast Nabożeństwa Gorzkich Żalów Teatr ITP zaprasza na misterium Męki Pańskiej pt. „Misterium. Rzecz o śmierci i życiu”.
  3. Został przygotowany list do parafian z programem rekolekcji i liturgii świątecznej. Serdecznie proszę o pomoc w rozniesieniu listów do skrzynek pocztowych parafian. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do kancelarii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę pakowali listy do kopert, szczególne podziękowania dla harcerzy z 7. drużyny ZHR Orlęta.
  4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 26 marca, poprowadzi je ks. Czesław Bloch, sercanin. Program jest w liście i na stronie parafii. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  5. W przyszłą niedzielę Siostry Obliczanki podzielą się z nami swoim charyzmatem i zaznajomią nas z postacią polskiej mistyczki Elizy Cejzik. Przywiozą ze sobą modlitewniki, płyty i książki oraz wprowadzą nas w nabożeństwo wynagradzające.
  6. Od środy trwa Jerycho Różańcowe. Modlimy się o pokój na świecie, o nawrócenie grzeszników, o powołania kapłańskie oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę. Informacje i zapisy w zakrystii.
  7. Przedszkole Nasze Skarby im. Św. Józefa, przy ul. Zemborzyckiej 70a, prowadzi zapisy dzieci na nowy rok szkolny. Informacje tel. 575 388 804.
  8. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Skrzydła przy ul. Jutrzenki 22 zaprasza na Dzień Otwarty 11 marca w godz. 10.00-12.30. Więcej na www.skrzydla.lublin.pl.
  9. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyjdzie 17 marca. Początek – Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Zapisy na stronie edk.lublin.pl.
  10. Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne.