Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2023

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Jutro, przeniesiona z dnia dzisiejszego, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Na Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 można jeszcze podać swoje intencje.
  3. Od wtorku do czwartku będą prowadzone rekolekcje dla uczniów szkół z naszej parafii. Rekolekcje będzie prowadzić ks. Bartłomiej Zwoliński z Chełma. Serdecznie proszę o modlitwę.
  4. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 10.00, 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. Przy obrazie Matki Bożej wyłożone są deklaracje, które po wypełnieniu można przynieść 25 marca. Osoby zadeklarowane będą wpisane do księgi duchowej adopcji.
  5. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, poprowadzi je sercanin ks. Czesław Bloch. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji. Program jest na telebimie, na stronie parafii i w liście do parafian. Dziękuję wszystkim, którzy dostarczyli go do parafian.
  6. za tydzień Ośrodek nr 1 Tatr organizuje przez cały dzień kiermasz palm wielkanocnych oraz po Mszy św. o godz. 10.00 kawiarenkę i warsztaty wielkanocne. Zapraszamy.
  7. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  8. Do puszki zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. Trwa wielkopostna akcja Caritas. Przed kościołem są do nabycia baranki wielkanocne oraz paschaliki w cenie 10 zł. Dziękuję Grupie Charytatywnej i Wspólnocie Galilea za pomoc.
  10. Jak zwykle przed świętami, chcemy pomóc najbardziej potrzebującym. Proponujemy dwie możliwości: można przynieść paczkę lub wpłacić ofiarę na konto parafialne. Informacje w zakrystii i na stronie parafii.
  11. Przedszkole Nasze Skarby im. Świętego Józefa, przy ul. Zemborzyckiej 70a, prowadzi zapisy dzieci w wieku 2,5-6 lat na rok szkolny 2023/2024. Informacji udziela dyrektor przedszkola, tel. 575 388 804.
  12. Przypominamy, że w nocy z 25 na 26 marca jest zamiana czasu na letni.
  13. Trwają przygotowania do świąt. Wczoraj zostało posadzone ok. 150 sadzonek kwiatowych. Polerowana jest posadzka w kościele.