Ogłoszenia duszpasterskie 02.04.2023

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Szczegółowy program jest na stronie parafii i w gablocie. Najważniejsze informacje:
  • Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  • Wielki Piątek – Droga Krzyżowa ulicami parafii o godz. 17.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W nocy z piątku na sobotę będzie możliwość adoracji krzyża i modlitwy przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek kwietnia. Przypominamy, że Komunię świętą w tym dniu można przyjąć tylko podczas Liturgii Męki Pańskiej.
  • Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 15.00. Zachęcamy, aby wodę do poświęcenia przynieść we własnych naczyniach.
  • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 20.00. W Wielką Niedzielę Rezurekcja będzie o godz. 6.00, pozostałe Msze św. tak jak zwykle.
 2. W zakrystii można się zapisać na czuwanie przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.
 3. Od Wielkiego Czwartku do poniedziałku włącznie kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 4. Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie transmitowana na kanale parafialnym.
 5. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w czasie Mszy św., w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 6.30 do 9.00 oraz godzinę przed liturgią, w Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów.
 6. Są jeszcze do nabycia paschaliki oraz baranki wielkanocne Caritas. Dziękuję Grupie Charytatywnej i Wspólnocie Galilea za pomoc.
 7. Dziękujemy za piękną palmę, którą wykonali seniorzy z Klubu Seniora Dziesiąta.
 8. Dziś wspierają nas: ks. dr Jarosław Przytuła, ks. dr Rafał Muda, ks. dr Witold Słotwiński oraz ks. Leszek Tałanda. Dziękujemy za pomoc.