Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W środę święto Nawiedzenia NMP, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 na terenie Przedszkola nr 3 odbędzie się Festyn Parafialny. Zapraszamy.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
 5. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem czerwcowym. W piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. W zakrystii można zapisać się na adorację w kaplicy w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca. W sobotę nabożeństwo ku czci NMP o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 6. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że do tej uroczystości mamy czas na przyjęcie Komunii św. wielkanocnej. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Legion Maryi organizuje w siedmiu kościołach Lublina Jerycho Różańcowe w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W naszej parafii Jerycho będzie od 4 czerwca od godz. 8.00 do 5 czerwca do godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.
 8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie 21-29 lipca. Szczegóły w zakrystii i na stronie parafii.
 9. Przypominamy, że niedzielne Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 obsługuje specjalna linia autobusowa – Parafia NSJ. Przejazd odbywa się bez biletów. Od dzisiaj zostały wprowadzone korekty w rozkładzie. Prosimy o opinie czy w wakacje zachować obecny rozkład.
 10. Za tydzień przybędzie do nas młodzież z parafii Gorzyce, która wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Będziemy mogli pomóc im w pokryciu kosztów podróży.
 11. XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie zaprasza 30 maja na Dzień Otwarty. Informacje: https://www.27lo.lublin.pl/kontakt/
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Kwiatkowska, Irena Górka, Antoni Rzeźniczuk, Henryka Przybyła, Dariusz Maciejowski, Tadeusz Matynia, Jerzy Szewczyk, Waldemar Okoń, Stefan Piskorski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.